záhrada v máji botanical

Najnovšie...

kompava - výživoté doplnky


predaj bylín

rady bylinare karla
quadra synergy
nadeje
zore
eutrofia
walmark
homeopatia-abc

laboratorny sprievodca


 pubmed
lepšie žiť

Úvodná stránka Očista organizmu

Očista organizmu

Ohrozenie parazitmi

Likvidujme cudzopasníkov v našom tele

Parazit je organizmus, ktorý žije na úkor nášho tela. Získava z neho živiny a tým ho poškodzuje. Parazity predstavujú veľkú skupinu, od jednobunečných až po veľké pásomnice.
Všeobecné predstavy sú také, že parazity sú viazané len na hrubé črevo. Vyskytujú sa však aj v pľúcach, pečeni, vo svaloch, kĺboch, mozgu, krvi, slezine i v očiach.

Sú všade okolo nás. Naučme sa s nimi žiť tak, aby neohrozovali naše životy.

Tak, ako sa pravidelne umývame, mali by sme sa aspoň 1x do týždňa čistiť aj vnútorne.

Poškodzujú tkanivá aj bunky človeka, pripravujú ho o výživné látky, zároveň produkujú v našom tele odpad - toxíny.paraziti v hlave

Ideálnym bezalkoholovým prostriedkom proti parazitom, vhodným pre vodičov i deti, je prípravok z finclubu: fin Antipa-rasitis.
Je to e
xtrakt zo šupiek (oplodia) amerického orecha čierneho (Juglans nigra) v minulosti používaný iPrípravok proti parazitomndiánskymi kmeňmi, najmä pri očiste črevného traktu od parazitov.

Postupné osídľovanie tela parazitmi v sebe skrýva mnohé nebezpečenstvá, ktoré sa môžu prejaviť až za niekoľko rokov. Je mylné domnievať sa, že parazity sú problémom rozvojových krajín. Máme ich všetci - do tela sa dostávajú najčastejšie bežnou stravou a vodou. Nedá sa im vyhnúť, je však možné sa im brániť.

Prípravok obsahujúci extrakt z orecha je k dispozícii v dvoch formách s alkoholom i bez alkoholu
(vhodnejšie pre mladšiu generáciu, pre vodičov alebo osoby, u ktorých by alkohol mohol pôsobiť dráždivo na žalúdok).

Obsahuje e
xtrakt zo šupiek amerického čierneho orecha (Juglans nigra) ktorý sa používal v minulosti ako pomoc pri najrôznejších ochoreniach. Ten je dnes je považovaný za najúčinnejší prírodný prípravok proti črevným parazitom a ich vývojovým štádiám. Pôsobí hĺbkovo a zanecháva pokožku čistú. Plody majú výrazné antiseptické (najmä na parazity v ľudskom tele) a adstringentné (póry sťahujúce) účinky.

Viac o tomto overenom a účinnom prípravku sa dozviete na stránke predajcu.

Zaujímavé a poučné video Hany Bláhovej - skúsenej antiparazitologičky.

Zasmej sa

Spánok v tme

Melatonín - nočná detoxikáciaDobrý spánok v tme

Už aj svietiaci rádiobudík (hlavne so zeleným či modrým svetlom) nám škodí. Nehovoriac o svetlách lámp či áut z ulice alebo z okien susedov. Stalo sa, že memôžete spávať pri splne mesiaca?

Nočný spánok je pre náš organizmus dôležitý nielen z hľadiska odpočinku, ale i pre tvorbu významného hormónu zvaného melatonín. Tento hormón je produkovaný v mozgu, v šuškovitom teliesku (epifýza), ale aj v sietnici a gastrointestinálnom trakte. Riadi naše biologické funkcie a významným spôsobom ovplyvňuje predovšetkým ženský organizmus. Jeho tvorba je však silne závislá od intenzity svetla.

Najviac melatonínu sa v tele vytvorí počas nočného spánku. Vtedy prebehne celým telom, obnoví poškodené bunky a pomôže organizmu pri regenerácii. Hladiny melatonínu vrcholia okolo druhej alebo tretej hodiny ráno a povzbudzujú obranyschopnosť organizmu proti rakovine, vírom a baktériám. V minimálnych množstvách sa tvorí i počas dňa, no význam týchto hodnôt je zanedbateľný.

Aby sa melatonínu vytvorilo čo najviac, je dôležité spať aspoň 8 hodín denne. Okrem dĺžky spánku má na jeho dobrú tvorbu vplyv tiež prostredie, v ktorom sa spánok odohráva. Ak totiž spíme pri rozsvietenej lampe, zapnutom televízore, alebo je náš spánok inak narušený svetlom, môže sa tvorba hormónu znížiť alebo úplne zastaviť.
Najviac redukuje tvorbu modré, zelené a biele svetlo (žiarivky, halogénové výbojky), negatívny dopad má aj mesiac v splne.

Melatoním je považovaný za všestranný hormón, ktorý plní niekoľko dôležitých funkcií
 • ovplyvňuje spánok a ospalosť
 • je silným antioxidantom, čo znamená, že zabraňuje poškodzovaniu DNA, a tým obmedzuje vznik rakovinového bujnenia
 • spomaľuje starnutie a zabraňuje odumieraniu mozgových buniek, chráni mozog pred degeneratívnymi ochoreniami
 • podporuje obranyschopnosť organizmu voči vírusom a baktériám - riadi produkciu pohlavných a rastových hormónov, a tým ovplyvňuje našu telesnú hmotnosť
 • zvyšuje odolnosť voči stresu. 

Všetkým, ktorí majú nedostatočný spánok alebo nespia v dobre zatemnenej miestnosti, hrozia v budúcnosti rôzne zdravotné problémy. I nedávne výskumy potvrdili znížený výskyt rakoviny u nevidiacich, či ľudí žijúcimi za polárnym kruhom. Naopak, ľudia dlhodobo pracujúci na zmeny sú obeťami rakoviny častejšie. A pritom stačí tak málo. Dostatočne dlhý a svetlom nerušený spánok.

osel.czNejsou obavy z „rozhašení“ našich hodin přehnané?
Člověk se vyvinul z primátů, kteří po miliony let seřizovali své hodiny podle tmavé noci a následného světla při východu Slunce. Před pěti sty tisíci lety se ale  náš předek Homo erectus naučil zacházet s ohněm. Začal si s ním svítit a v chladných obdobích se s ním ohříval. S narušováním hodin bychom tedy měli mít relativně dlouhou zkušenost a tím být adaptovaní. Ale není tomu tak.

Ukazuje se, že příroda to zařídila tak, že specializované buňky, o kterých je v tomto článku řeč, reagují na modrou složku světla a blikajícím červenooranžovým plamenem se nenechají vyvést „z klidu“. Teprve až Edisonovu elektrickému světlu, které je s námi od roku 1879 a naší snaze pracovat na směny se podařilo narušit náš zaběhlý cirkadiální rytmus. Na vině je ale též snaha osvětlovat co nejvíce a co nejdéle stále větší plochy rtuťovými výbojkami, vysokotlakými sodíkovými lampami, halogenovými žárovkami, neony. To vše mění tmu na světlo mnohem razantněji a emituje se při tom hodně světla v modrém vlnovém pásmu.
Lékařské pokusy přitom ukázaly, že modré světlo, na rozdíl od světla petrolejových lamp, snižuje hladinu našeho melatoninu velmi razantně.
Znepokojující jsou výsledky pokusu na hlodavcích, u nichž se zjistilo, že postačuje svítit jim v noci pouhými 0,2 lx (luxy) aby to u nich způsobilo rychlejší vývoj jejich nádorů. Pro zajímavost, toto množství světla (0,2 lx) představuje jen dvakrát větší intenzitu, než má svit měsíce v úplňku.

Lékařské statistiky zřejmě poskytují další důkazy podporující teorii o škodlivosti narušení našich přirozených biorytmů. Vyplývá z nich, že u  osob, které pracují na směny (tedy při nočním osvětlení) je statisticky významně vyšší výskyt rakoviny prsu a tlustého střeva.

Zdroj: www.osel.cz, autor: Josef Pazdera

svetelneznečistenie

Mĺganie oleja

Mĺganie rastlinného oleja

Na polievkovú lyžicu nalej rastlinný olej a v prednej časti ústnej dutiny ho cmúľaj ako cukrík (nemusí to byť intenzívne, ako keď kloktáš), len ho prevaľuješ v ústach bez ponáhľania a napätia.
Po 15 až 20 minútach treba olej vypľuť do záchoda, lebo ide o infikovanú tekutinu.

mlganie-rastlinneho-oleja-očista-organizmu

Jazyk je zrkadlom nášho zdravia. Ak vidím povlak na jazyku, je to znak znečisteného organizmu toxínmi. Väčšinou býva príznakom časté smrkanie, kašľanie, zahlienenie organizmu, pretože ústa, jazyk, nosohltan sú očistnými cestami tela.

V prípade zdravotných problémov treba vyskúšať starú a overenú metódu liečenia organizmu – mĺganie rastlinného oleja.

Základným princípom je funkcia slinných žliaz, ktoré okrem iného vylučujú produkty metabolizmu z krvi. Keďže objem krvi, ktorý prúdi cez slinné žľazy pri žutí, saní, mĺganí (mĺganie je podobná činnosť ako cumľanie cukríka) sa zvyšuje 3-4 krát, dokáže organizmus „prehnať“ slinnými žľazami celé množstvo krvi. Pridajme k tomuto princípu pohlcovacie činidlo (absorbenta), ktorým je rastlinný olej a očistný proces môže začať.

Rastlinný olej slnečnicový alebo arašidový (nie iný) pri jeho mĺganí naviaže všetky nepotrebné, škodlivé toxické látky, čím jednoduchým a príjemným spôsobom očistí telo.

Postup očisty

 • ráno, najlepšie nalačno, ak nemáš nežiaduce účinky môžeš aj večer pred spaním, nalej na polievkovú lyžicu slnečnicový alebo arašidový olej
 • 15-20 minút olej mĺgaj v prednej časti úst ako cukrík, pomaly, nenásilne, bez napätia, pokojne pritom dýchaj nosom
 • olej neprehĺtaj, snaž sa ho držať v prednej časti úst (nie vzadu pri nosohltane)
 • zo začiatku je olej hustý, no postupne mení konzistenciu – zredne, ak dosiahne podobu vody, vypľuj ho do WC a spláchni – lebo je infikovaný
 • pri správnom vykonaní mĺgania vypľuješ olej bielej farby, ináč je žltý, čo znamená že si procedúru nevykonal správne

Čo sa deje pri očiste

Počas mĺgania sa
 • organizmus zbavuje škodlivých mikroorganizmov
 • nadmernej kyslosti
 • toxických látok
 • posilňuje sa výmena plynov
 • aktivizuje a harmonizuje sa metabolizmus.
Upozornenie!
Ak máš oslabené a choré viaceré orgány, trpíš viacerými chorobami, môžu sa už po prvom raze dostaviť prechodné problémy. Počítaj s nimi a sleduj reakcie svojho tela.


V prípade, že sa stane niečo podobné, vykonávaj očistu iba 1x za deň, najlepšie ráno, aby si sa mal pod kontrolou. Až keď budeš všetko znášať, môžeš pridať aj večernú očistu pred spaním.
Pri pretrvávajúcich problémoch, skús predlžovať interval očisty napríklad každý druhý, tretí deň, alebo 1x za týždeň (sobotu alebo nedeľu) aby si mal dosť času na regeneráciu.

Očistu môžeš vykonávať podľa potreby. Väčšinou je signalizátorom potiahnutý jazyk, nepríjemný – lepivý pocit v ústach, prípadne iné zdravotné problémy.

Do dvoch týždňov sa dokážeš bez problémov a námahy vyliečiť z bežných ochorení. Chronické choroby trvajú oveľa dlhšie. Očistu je možné vykonávať aj preventívne, napríklad 1x v týždni.

Zdroj: Materiál je spracovaný podľa knihy Gennadija Malachova – Očista tela a správna výživa – Unikátní metodika uzdravení
 
Treba byť trpezlivý a výsledok príde sám.

Ak chceš vyskúšať tento postup, tak iba na vlastnú zodpovednosť

Najnovšie komentáre

 • Nedavno som sa docital na americkej stranke, ktoru vedie isty uznavany lekar, pr... Čítajte viac ...
  18.01.19 18:08
 • Dobry deň mám dhlodoby problem už asi rok mám problemy tvorbou hlienov ani nejem... Čítajte viac ...
  07.10.18 18:43
 • Rozhovor s Dr. Vodným - najbližším spolupracovníko m prof. Turianicu a podrobný ... Čítajte viac ...
  07.10.18 08:49
 • Pekný deň prajem. Tiež som sa v tom článku celkom našla ,opakované zvačšené uzli... Čítajte viac ...
  22.09.18 22:21
 • Pekný deň. Mám vraj chronickú tyreotitídu, schudol som 20 kg za 4 mesiace , búše... Čítajte viac ...
  01.09.18 20:23
 • ja cvicim 6 tibetan 50x a to je vidiet ze som podstatne silnejsi. Totiz uvolnuje... Čítajte viac ...
  31.08.18 10:56
 • Olej Fortuna vitae stojí v Rakusku € 58,- takze asi tazko ste ho mohla zohnat za... Čítajte viac ...
  15.08.18 12:05
 • Ahoj, mám presne tie isté príznaky, ale lekári ma posielajú z jedného vyšetrenia... Čítajte viac ...
  04.08.18 15:19
RSS

Najčítanejšie komentáre

 • Do dnešného dňa banujem, že som neurobil to, čo naši susedia. V ílovitej pôde vy... Čítajte viac ...
 • S hryzcami bojujem už dva roky, nakoniec som to vzdal a snažím sa všetko, čo im... Čítajte viac ...
 • Ahoj Tiež pridávam do chleba špaldu, ale iba celozrnnú ku klasickej pšeničnej hl... Čítajte viac ...
 • Už asi pred 15 rokmi som začala s "Tibeťanmi" po zdravotných problémoch s chrbti... Čítajte viac ...
 • Dobrý deň, som rád, že uverejňujete na vlastnej koži odskúšané recepty. Skúšal s... Čítajte viac ...
 • Ahojky, máte niekto hypofunkciu štítnej žľazy? Zaujímalo by ma, či niekto nemá r... Čítajte viac ...
 • No nemoc ktorú máš mám tiež a hormonálne zmeny v tele vedú tiež ku psychoproblém... Čítajte viac ...
 • Ahoj Amálka, konečne som našla niekoho, kto má rovnaké príznaky ako ja – na vyše... Čítajte viac ...
RSS

Štatistika

Členovia : 5
Článkov : 128
Webové prepojenia : 6
Počet zobrazení obsahu : 2118892
Máme online 11 hostí 
soľ