záhrada v máji botanical

Najnovšie...

kompava - výživoté doplnky


predaj bylín

rady bylinare karla
quadra synergy
nadeje
zore
eutrofia
walmark
homeopatia-abc

laboratorny sprievodca


 pubmed
lepšie žiť

Úvodná stránka Štítna žľaza Prečo nepracuje štítna žľaza

Prečo nepracuje štítna žľaza

Príčiny disfunkcie štítnej žľazy

možno pre všetkých, ktorí majú celoživotný problém so zníženou funkciou štítnej žľazy (hypotyreózou) bude zaujímavé vypočuť si prednášku Prof. Ing. Ivana Turianicu DrSc. Svitá nádej pre všetkých, ktorí trpia rôznymi nešpecifickými príznakmi.

Prednáška prof. Ing. Ivana Turianicu DrSc.

- 38min

Prednáška Dr. Jozefa Vodného

1. časť
2. časť
3. časť
4. časť

Zdroje: /http://www.brassic.sk/tekvicovyolej.html/ a /http://h3oiodine.com a /http://www.regeza.sk

Nočná pyramída - Slovenský rozhlas (upravené)

MUDr. Dagmar Prokešová (endokrinologička a obezitologička)
1. časť "O štítnej žľaze" - 21:08 min
2. časť "Otázky a odpovede I. - 18:36 min
3. časť "Otázky a odpovede II. - 19:42 min

Zdroj: /http://www.slovakradio.sk/

Výskum - Liečba poruchy štítnej žľazy

Život prof. Ing. Ivana Turianicu, DrSc. je spojený so 40-ročným výskumom štítnej žľazy.
Štítna žľaza, hoci má iba 25 gramov, je generálnym riaditeľom celého nášho metabolizmu

Liečba
poruchy štítnej žľazy podľa prof. TurianicuNa Dni zdravia, ktorý nedávno poriadalo Regeneračné centrum Energy, svojou prednáškou mimoriadne zaujal prof. Ing. Ivan Turianica, DSc., ktorý pochádza z Užhorodu. Teraz učí študentov na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre na Katedre výživy. Celý jeho život je spojený s výskumom štítnej žľazy a jódu. Za jeho dlhodobým výskumom stoja ocenenia z Cambridžskej univerzity (Človek 21. storočia), ktoré získal v roku 2004 a 2008. Touto cenou sa ocení 2.000 najlepších vedcov sveta.

Ak chceme siahnuť do histórie pomenovania, treba zájsť do Grécka minulých čias. Názov jód bol odvodený z gréckeho slova jodes - modrofialový. Pri spaľovaní organickej hmoty vystupuje z popola vo forme pary, ktorá sa kondenzuje v modročervených kryštálikoch. Objavitelia jódu si všimli tento jav pri spaľovaní morských rias. Až v roku 1915 sa prišlo na to, že jód je nevyhnutný na fungovanie štítnej žľazy.

Vyskytuje sa v hormóne tyroxín, ktorý vylučuje štítna žľaza.

„Ak sa však pozrieme na funkcie, ktoré musí spĺňať, dá sa povedať, že je to generálny riaditeľ celého nášho metabolizmu.“ Takto to klasifikuje biochemik prof. Ing. Ivan Turjanica, DrSc. po štyridsať ročnom výskume v tejto oblasti.

Na trhu je množstvo výživových doplnkov z rôznych oblastí, prečo však majú iba dočasný efekt? „Málokto vie, že ich vstrebateľnosť je veľmi nízka, závisí to od ich kvality, ale telo väčšinu vylúči. Výživári hovoria, že máme veľmi drahý moč.

Väčšina prípravkov je v anorganickej (chemickej) forme, preto je to tak. Jód v soli, do ktorej sa pridáva, je tiež v anorganickej forme, podobne je to aj v jódovanej vode. Telo ich v tejto podobe vie prijať ale veľmi namáhavým enzymatickým procesom a v konečnom dôsledku je málo využiteľný. Jód v anorganickej forme pri predávkovaní dokonca škodí a to tak, že väčšine ľudí spôsobí zablokovanie funkcie štítnej žľazy t.z. vznik hypofunkcie a u niektorých spôsobí naopak hyperfukciu.“

U organickej formy viazaného jódu, ktorú má Prof. Turianica ako jediný na svete aj patentovanú, nehrozí ani predávkovanie a tým aj horeuvedené anomálie (hypofunkcie a hyperfunkia). „V dnešnej dobe bežný Európan konzumuje denne 50 až 100 mikrogramov jódu. Toto množstvo by nám bolo pred 50 rokmi postačovalo, no v súčasnej hektickej dobe, plnej stresov a vyššej dennej záťaži na organizmus (hlavne psychickej aj metabolickej) táto dávka zďaleka nepostačuje.

Na pokrytie v súčasných podmienkach potrebujeme dennú dávku okolo 200 400 mikrogramov. Nakoľko tento rozdiel je obrovský vidno to aj na chorobnosti obyvateľstva.“ Podľa medicínskych štatistík je alarmujúci zvyšujúci sa počet kardiovaskulárnych ochorení (infarkt myokardu, mozgová porážka, vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol atď), ženských ochorení (cysty na vaječníkoch, maternici, prsníkoch atď), osteoporózy, neinfekčné zápaly prostaty, zrýchlený proces starnutia a znížená kvalita života v dôsledku neustáleho pocitu únavy, prepracovanosti s tým súvisiaci aj psychický stav.

Taktiež hrozivým údajom je znižujúci sa vek ľudí, ktorí ochorejú na horeuvedené choroby. A to v dobe keď z roka na rok dávame na lieky obrovské množstvo peňazí.

Akú úlohu má jód ako mikroprvok?

„Tam kde je jód, tam je aj život. Kde je život, musí byť aj jód,“ hovorí prof. Turianica. „Najbohatším zdrojom jódu sú morské živočíchy no aj v nich sa nachádza veľké množstvo anorganického jódu preto treba konzumovať morské živočíchy primerane. V ostatných potravinách je ho na súčasné pomery málo.“

Kto je v našom tele najväčším likvidátorom jódu?

„Závisí to od toho, aký život žijeme. Ak je plný napätia a stresov, konzumujeme stravu chudobnú na jód, máme zlé stravovacie návyky. Vo všeobecne platí čím väčšia záťaž organizmu tým väčšia produkcia hormónov štítnej žľazy a tým aj vyššia spotreba jódu.“

Prečo je jód taký dôležitý pre náš život?

„Je súčasťou (stavebným kameňom) hormónu štítnej žľazy. Náš prípravok Fortuna Vita je za studena lisovaný tekvicový olej s prídavkom patentovaného organicky viazaného jódu. Obsahuje súhrn polynenasýtených vyšších mastných kyselín, vrátanie esenciálneho nutrienta kyseliny linolovej, dôležitých pre zdravie človeka. Mastné kyseliny tekvicového oleja sú nevyhnutným stavebným materiálom pre všetky bunky orgánov a tkanív (pečeň, srdce, mozog, endokrinné žľazy a i.).

Tekvicový olej je aj zdrojom antioxidantov, predovšetkým vitamínu E (tokoferolov), ktoré v značnej miere chránia polynenasýtené mastné kyseliny, najmä lipoproteínov membrán buniek od poškodenia nadbytočnou oxidáciou. Do značnej miery chráni organizmus od tvorby a hromadenia voľných radikálov pôsobiacich toxicky, poškodzujúcich bunky orgánov aj tkanív, čo zhoršuje rast a rozvoj organizmu, zrýchľuje proces starnutia a vývoj patologických stavov (ateroskleróza, diabetes mellitus, zlyhanie pečene, obličiek a tvorby zhubných nádorov.)

Tekvicový olej vďaka spektru nenasýtených mastných kyselín je vhodný pri neinfekčných zápalových procesoch prostaty, disbakteriózach čreva. Vysoký obsah zinku v oleji pôsobí priaznivo na nervovú sústavu, vlasy, nechty, pokožku atď. Vďaka širokej škále vedeckovýskumnej práce sa podarilo významne rozšíriť a znásobiť efektívnosť vyššie uvedených účinkov tekvicového oleja (Fortuna Vita), čo je obhájené vydaním viacerých patentov Úradu priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky na aktivovaný olej ako potravinový doplnok.

Dôležité je, že olej neobsahuje cholesterol, naopak znižuje jeho hladinu. Ponúkaná varianta aktivovaného tekvicového oleja okrem uvedených pozitívnych komponentov obsahuje aj viazaný jód, jeden z najdôležitejších mikroprvkov v najúčinnejšej organickej forme ako efektívneho regulátora funkcie štítnej žľazy a metabolizmu.

Organicky viazaný jód bezprostredne aj cez funkciu štítnej žľazy rapídne
 • zvyšuje jódovo-tyreoidnú reguláciu metabolizmu významne aktivuje organické komponenty tekvicového oleja,
 • normalizuje rast, rozvoj človeka
 • zvyšuje detoxikačnú schopnosť pečene,
 • elastickosť krvných ciev,
 • funkciu hlavného mozgu, myokardu,
 • predchádza vzniku mozgových porážok aj infarktu myokardu,
 • zvyšuje schopnosť kontroly nad procesom množenia aj odbúravania zostarnutých buniek,
 • zvyšuje efektívnosť tvorby a zásobovanie energie vo forme ATP v organizme,
 • zvyšuje výkonnosť imunitného systému voči nepriaznivým vplyvom okolitého prostredia.
 • rapídne znižuje tvorbu voľných radikálov a poškodenie buniek orgánov aj tkanív, zvyšuje ich funkčnú rezervu a predchádza tvorbe nádorových buniek,
 • odďaľuje starnutie, predlžuje fyziologický vek,
 • efektívne zvyšuje taktiež účinnosť iných biologických doplnkov aj liekov, neblokuje ich účinok,
 • odstraňuje únavu, závraty,
 • zlepšuje pamäť,
 • zvyšuje energetické zásoby v organizme,
 • zvyšuje výkonnosť a akomkoľvek veku a
 • pôsobí ako ozdravujúci faktor pri ateroskleróze, hypertenzii, diabetes mellitus, psoriáze a hlavne
 • normalizuje funkciu štítnej žľazy - čím umožňuje plnohodnotný život.
Tekvicový olej - Fortuna Vita, obsahujúci jód viazaný na prírodné organické látky, ako potravinový doplnok patrí k zdravej výžive.

Doporučená dávka pre dospelých je 10 ml denne a do 14 rokov 3 ml denne.“ Netreba tomu veriť, treba to jednoducho skúsiť,“ inšpiruje prof. Turianica. „Pacient s osteoporózou si môže dať urobiť snímok pred začatím užívania prírodného jódu a potom po 3 mesiacoch denno denného užívania. S výsledkom budú všetci prekvapení. Tým, že si sfunkčnil štítnu žľazu, vápnik sa vďaka jódu zabuduje do kosti a on ju má ako mladý človek.“ Ak má človek dostatok jódu, bude mať v poriadku aj zuby. Nemôžu sa mu kaziť.

„Jednoducho je to tak – ak je náš generálny riaditeľ zdravý (štítna žľaza), so všetkým si dokáže poradiť. „

Zdroj: Text je spracovaný na základe zvukovej nahrávky, ktorú si môžete vypočuť v úvode

Komentárov  

 
# Prehrávanie zvukových príspevkovRE 2011-03-21 12:54
Dostal som pripomienku na nefunkčnosť prehrávania v časti Nočná Pyramída, funguje bez problémov v Mozille [censored]//www.mozilla.sk/firefox/
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# užívanie oleja spolu s liekmiPetraK 2015-08-18 12:35
Dobrý deň, mám diagnostikovanú zníženú funkciu šž, od môjho 2. tehotenstva, čo je teraz 7 rokov. Od toho času užívam euthyrox, dávky sa mi stále zvyšujú... nie som z toho nadšená, najradšej by som sa liečila prírodnou formou...užívam dlhodobo pestrecový olej, no hodnoty stále poukazujú na vyššiu dávku...momentálne je to 125mg :-( ... môžem lieky vysadiť a užívať len Fortuna Vita olej? či súbežne s liekmi? a po kontrole by sa dávka liekov mala znížiť???Vopred ďakujem za radu!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# užívanie oleja s liekmiIva 2016-12-29 14:08
Petra, vidím, že tu nikto neporadil aj ja by som chcela vedieť to, čo si sa tu pýtala.
Ak si v liečbe pokročila, teda vyskúšala prírodnu liečbu tak napíš.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# uživanie oleja s liekmiIva 2016-12-29 14:33
Citovanie PetraK:
Dobrý deň, mám diagnostikovanú zníženú funkciu šž, od môjho 2. tehotenstva, čo je teraz 7 rokov. Od toho času užívam euthyrox, dávky sa mi stále zvyšujú... nie som z toho nadšená, najradšej by som sa liečila prírodnou formou...užívam dlhodobo pestrecový olej, no hodnoty stále poukazujú na vyššiu dávku...momentálne je to 125mg :-( ... môžem lieky vysadiť a užívať len Fortuna Vita olej? či súbežne s liekmi? a po kontrole by sa dávka liekov mala znížiť???Vopred ďakujem za radu!!!

Petra, vyskúšala si fortuna vitae?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Je povolené pridávanie komentárov bez registrácie.
Komentáre budú uverejnené po ich schválení.
Ďakujem za pochopenie

Bezpečnostný kód
Obnoviť

Súvisiace články

Najnovšie komentáre

 • Nedavno som sa docital na americkej stranke, ktoru vedie isty uznavany lekar, pr... Čítajte viac ...
  18.01.19 18:08
 • Dobry deň mám dhlodoby problem už asi rok mám problemy tvorbou hlienov ani nejem... Čítajte viac ...
  07.10.18 18:43
 • Rozhovor s Dr. Vodným - najbližším spolupracovníko m prof. Turianicu a podrobný ... Čítajte viac ...
  07.10.18 08:49
 • Pekný deň prajem. Tiež som sa v tom článku celkom našla ,opakované zvačšené uzli... Čítajte viac ...
  22.09.18 22:21
 • Pekný deň. Mám vraj chronickú tyreotitídu, schudol som 20 kg za 4 mesiace , búše... Čítajte viac ...
  01.09.18 20:23
 • ja cvicim 6 tibetan 50x a to je vidiet ze som podstatne silnejsi. Totiz uvolnuje... Čítajte viac ...
  31.08.18 10:56
 • Olej Fortuna vitae stojí v Rakusku € 58,- takze asi tazko ste ho mohla zohnat za... Čítajte viac ...
  15.08.18 12:05
 • Ahoj, mám presne tie isté príznaky, ale lekári ma posielajú z jedného vyšetrenia... Čítajte viac ...
  04.08.18 15:19
RSS

Najčítanejšie komentáre

 • Do dnešného dňa banujem, že som neurobil to, čo naši susedia. V ílovitej pôde vy... Čítajte viac ...
 • S hryzcami bojujem už dva roky, nakoniec som to vzdal a snažím sa všetko, čo im... Čítajte viac ...
 • Ahoj Tiež pridávam do chleba špaldu, ale iba celozrnnú ku klasickej pšeničnej hl... Čítajte viac ...
 • Už asi pred 15 rokmi som začala s "Tibeťanmi" po zdravotných problémoch s chrbti... Čítajte viac ...
 • Dobrý deň, som rád, že uverejňujete na vlastnej koži odskúšané recepty. Skúšal s... Čítajte viac ...
 • Ahojky, máte niekto hypofunkciu štítnej žľazy? Zaujímalo by ma, či niekto nemá r... Čítajte viac ...
 • No nemoc ktorú máš mám tiež a hormonálne zmeny v tele vedú tiež ku psychoproblém... Čítajte viac ...
 • Ahoj Amálka, konečne som našla niekoho, kto má rovnaké príznaky ako ja – na vyše... Čítajte viac ...
RSS

Štatistika

Členovia : 5
Článkov : 128
Webové prepojenia : 6
Počet zobrazení obsahu : 2119612
Máme online 24 hostí 
soľ