záhrada v máji botanical

Najnovšie...

kompava - výživoté doplnky


predaj bylín

rady bylinare karla
quadra synergy
nadeje
zore
eutrofia
walmark
homeopatia-abc

laboratorny sprievodca


 pubmed
lepšie žiť

Úvodná stránka Štítna žľaza Staré tajomstvá o štítnej žľaze

Staré tajomstvá o štítnej žľaze

Tajomstvá štítnej žľazy

Je to malá žliazka uprostred krku, ktorá nemá rada veľké priania. A už vôbec nie vedomé, naplánované snahy vykonať veľké, záslužné činy.
Tajomstvá štítnej žľazyČo má človek vytvoriť v živote, k tomu príde prirodzenou cestou, stačí len načúvať a v pravý čas konať, samozrejme s láskou. Štítna žľaza nám pomáha rozvíjať našu osobnosť. Podporuje spokojný život, nie život v strehu s napnutým krkom.

Ak pochopíme zbytočnosť všetkých neopodstatnených nárokov a chcení, štítna žľaza bude pracovať tak, ako má. Kto ustrnie v hmote a v snahe všetko mať, samozrejme žijúc v starostiach o rodinu a iba jej materiálny prospech, kde duchovno kríva, nech sa nečuduje zníženej funkcii tejto žľazy.

Vysoké materiálne nároky potrebujú mnoho jódu a tam, kde je vysoký cieľ, bývajú aj časté sklamania, následný život bez radosti. Jód hoci pridávaný do potravín rýchlo vyprchá, obdobne ako naše dobré predsavzatia.

Častokrát sa nám v živote stavajú do cesty rôzne prekážky, ktoré nemôžeme vždy ovplyvniť, no cítime sa ovládaní a zväzovaní. Ako odmenu posielame množstvo negatívnych myšlienok pomsty. Každá podobná myšlienka je zárodkom uzlíka na štítnej žľaze a záleží len od nás samotných, koľko si ich vytvoríme.

Skúsme sa odpútať od všetkého, čo nás ťaží, stavajme si radšej viac menších, splniteľných cieľov, verme v spravodlivosť vesmíru a robme všetko s čistou láskou. Nerušme si vedome obranný štít nášho tela, aj takto môžeme nazvať štítnu žľazu.

Ak sme pochopili duchovnú príčinu ochorení štítnej žľazy, je to prvý a správny krok na ceste k jej vyliečeniu.

Bohužiaľ, každý tretí človek na svete trpí ochorením štítnej žľazy. K príznakom nedostatku hormónov produkovaných štítnou žľazou patrí slabosť, únava, suchá šupinatá pokožka, citlivosť na chlad a zvyšujúca sa hmotnosť napriek zníženému príjmu potravy, zápcha a svalové kŕče. Týmto príznakom nemusíme vždy venovať dostatočnú pozornosť. No od fungovania endokrinnej sústavy závisí činnosť prakticky všetkých orgánov tela a je bezprostredne spojená s normálnym fungovaním hypofýzy.

Ak človek v detstve utrpel úraz hlavy, poranenie chrbtice alebo stres, môžu sa v neskoršom veku prejaviť hormonálne poruchy, ktoré narušia činnosť štítnej žľazy, slinivky brušnej a ostatných orgánov. Štítna žľaza je bezprostredne spojená s činnosťou pohlavných orgánov, na čo by sa nemalo zabúdať pri liečení gynekologických problémov.

Lekárska veda sa už dávno odklonila od prírodných spôsobov liečby, ktoré prirodzene aktivujú organizmus, aby sám obnovil životne dôležité funkcie.
Spôsobov je viac, všetky sú založené na báze obkladov.

Hlinené obklady

Budeme potrebovať 100 g šedomodrej hliny, ktorú zmiešame s vodou (50 – 70 g) do konzistencie hustej smotany. Mimoriadne liečebné účinky dosiahneme, pokiaľ namiesto vody použijeme vlastný moč (podmienka je byť nefajčiarom). Takto pripravenú hlinu nanesieme na kúsok plátna a priložíme na štítnu žľazu, necháme pôsobiť najmenej pol hodiny, maximálne 1,5 hodiny. Potom hlinu odstránime, ale len prirodzene, koľko sa samo odlepi a krk znova obvinieme teplým šálom so zvyškom hliny a necháme pôsobiť ešte 2 hodiny.

Pritom budeme vykonávať špeciálne cviky, o ktorých sa dočítate neskôr. Obklady je potrebné prikladať na krk až do úplného vyzdravenia, štítna žľaza dosiahne normálnu veľkosť cca za 2 až 3 týždne.

Mrkvové obklady

Mrkvový obklad je rovnako účinný a liečivý ako hlinený obklad. Mrkva obsahuje veľa karoténu. Na strúhadle na jemno nastrúhame asi 50 – 70 g čerstvej mrkvy, priložíme na krk a gázou preložíme. Krk obvinieme šálom. Doba pôsobenia a praktiky sú rovnaké ako pri hlinenom obklade.

Tvarohové obklady

Účinky tvarohu sa ničím nelíšia od predchádzajúcich dvoch obkladov, no najlepšie je použiť po domácky vyrobený tvaroh, ktorý obsahuje mnoho vápnika, ktorý je potrebný k činnosti štítnej žľazy. Počas pôsobenia tvarohu vykonávame cvičenia.

Špeciálne cviky

1.) Pohodlne sa posadíme, pričom máme narovnaný chrbát, hlavu držíme rovno.
 • niekoľkokrát sa zhlboka nadýchneme a vydýchneme
 • s hlbokým nádychom cez nos zakloníme čo najviac hlavu a na chvíľku prestaneme dýchať
 • s výdychom vraciame hlavu do pôvodnej polohy a pomaly tlačíme hlavu k hrudníku, čím zároveň tlačíme na štítnu žľazu
Pri nádychu si evokujeme modrú farbu, ktorý vdychujeme, pri výdychu hlavu tlačíme o hruď, čím dochádza k tlaku na štítnu žľazu tak, že sa z nej vytlačí všetka krv. Naopak pri nádychu do nej putuje silný impulz energie a krvi.

Toto cvičenie je veľmi dôležité a zároveň posilňuje viacero orgánov tela. Oči pohlcujú modrú farbu a zároveň sa napĺňa ich centrum a akupunktúrne body okolo nich a nad štítnou žľazou. Posilňuje sa tak hormonálna sústava nášho tela. Dochádza k celkovému duševnému uvoľneniu organizmu.

2.) Toto cvičenie účinne aktivizuje, čistí a povzbudzuje činnosť štítnej žľazy, krvou prúdia hormóny, ktoré omladzujú nielen väzivo ale aj celé telo.
 • palec pevne pritlačíme pod bradu, ostatné prsty zohneme
 • zľahka zatlačíme palcom na svaly pod bradou a začneme jazykom pohybovať dopredu a dozadu, tento pohyb opakujeme od 2,5 – 5 minút pPocítite, ako vám pulzuje svalstvo pod bradou v mieste, kde máte palec)
 • palec zľahka pritláčame aby vyvolal skrátenie svalstva, potom predkláňame hlavu aby sa dotýkala hrudníka a napneme svalstvo brady a krku tým, že otvoríme veľké ústa (na šiji sa musia napnúť všetky svaly a väzy)
 • zdvihneme hlavu a bradu nahor, svaly sú stále napnuté a dôkladne ich naťahujeme 
Toto cvičenie opakujeme 2x týždenne 5 – 10 minút. Spočiatku môžeme pociťovať bolesť v krku, šiji a v oblasti štítnej žľazy. Bolesť je spôsobovaná napínaním svalov, ktoré nikdy predtým podobným spôsobom zaťažované neboli. Pri pravidelnom cvičení si svaly na záťaž zvyknú a bolesť zmizne.

Vplyv jódu na štítnu žľazu

jódJód je anorganická látka, od ktorej závisí funkcia štítnej žľazy. Jód je ľahko rozpustný, jeho nadbytok neovplyvňuje činnosť štítnej žľazy, no jeho nedostatok spôsobuje vytvorenie strumy. Dochádza k opuchom, zvýšeniu hmotnosti a zhoršeniu nálady.

Najzaujímavejšie organické zlúčeniny jódu sú obsiahnuté v rastlinách a účelne sa využívajú tak pri hyperthyreóze ako aj pri hypothyreóze. Mechanizmy vplyvu sú v súčasnej medicíne málo známe a prakticky sa nepoužívajú.

Ak štítna žľaza neprodukuje dostatok jódu, potom prištítne telieska trpia jeho nedostatkom a vzájomne sa ovplyvňujú. Takto sa prírodne vieme popasovať aj so skoliózou, pričom liečba môže trvať niekoľko mesiacov. Stačí, že okrem cvičenia budeme telu dodávať bylinky, ovocie a zeleninu bohaté na vápnik.

V našom organizme je jód nevyhnutnou stavebnou súčasťou hormónov štítnej žľazy, ktoré v bunkách regulujú rýchlosť látkovej premeny.

Navonok sa to prejavuje správnou mierou životnej energie. Ak máme jódu dostatok, budeme primerane aktívni, vitálni a mysliaci.

Jód má však vplyv aj na alfa-amylázy, jeden z enzýmov, vznikajúcich v podžalúdkovej žľaze, ktorý sa podieľa na trávení tukov. Dôležitý je tiež pre správny vývoj plodu a dieťaťa v ranom období života.

Prísun jódu do organizmu si zabezpečíme konzumáciou morských rýb a plodov či pitím minerálok s vyšším obsahom jódu. Obsahuje ho i kuchynská soľ, pričom 5 až 10 g by malo stačiť na dennú potrebu jódu.

Potrebné množstvo jódu sa odvíja od veku, rastu, pohlavia, výživy, vonkajšej teploty a hmotnosti. Bezpečné a dostatočné množstvo pre dospelých je 1 až 2 mikrogramy na kilogram hmotnosti. Deťom do 10 rokov sa odporúča dávka 40 – 120 mg, nad 10 rokov a dospelým asi 150 mg, tehotným 250 mg a dojčiacim ženám maximálne 300 mikrogramov. Keďže jód prechádza do materského mlieka, dojčené deti zvyčajne netrpia jeho nedostatkom.
Zaujímavé čítanie o jóde a jeho vplyvoch nielen na štítnu žľazu si prečítaj v pomerne rozsiahlej knihe vo formáte pdf tu...

Rastliny obsahujúce veľké množstvo jóduArónia čierna = Jarabina
čierna

Koreň kostihoja lekárskeho, Lišajník islandský, Ruta voňavá, Ľanové semeno, Kvet trnky, Rebríček, Fazuľové lusky, Trezalka bodkovaná, Krušina farbiarska, Šalvia lekárska, Skorocel kopijovitý, Bazalka, Cesnak, Višne, Citróny, Maliny, Paradajky, Ríbezle, Jarabina čierna (Arónia čierna)

Rastliny bohaté na vápnik

Arnika horská, Koreň kostihoja lekárskeho, Krušina jelšová, Rozmarín, Harmanček, Ľanové semeno, Praslička roľná, Materina dúška, Kvet bazy čiernej, Pór, Rasca, Cesnak, Zelený hrášok, Kapusta, Karfiol, Zemiaky, Repa, Sójové bôby, Čakankové puky, Pomaranče, Višne, Hrušky, Ríbezle, Citróny

FYTOTERAPIA A DIÉTY

Pri liečbe štítnej žľazy je potrebné zlepšiť krvný obeh, ktorému môžeme pomôcť kontrastným sprchovaním teplou a studenou vodou, alebo môžeme použiť bylinné zmesi, čím zosilníme liečebný účinok.

Znížená funkcia štítnej žľazy

100 g extraktu chaluhy bublinatej zmiešame s 10 g medovky lekárskej. Užívame 2 lyžičky tri krát denne

10 g vňate krušiny farbiarskej zalejeme s 2 dl studenej vody a pripravíme odvar. Užívame 1 lyžicu tri krát denne

10 g bodliaku zalejeme 2 dl studenej vody, pripravíme odvar a užívame tri krát denne jednu lyžicu

100 g čerstvej šťavy potočnice lekárskej užívame jednu lyžicu tri krát denne

Nadmerná aktivita štítnej žľazy

60 g ľanového semena, 60 g hnedej vodnej riasy, 60 g komonice lekárskej, 60 g rozrazilu lekárskeho, všetky bylinky zmiešame a pijeme 2 – 3 krát denne 1 lyžicu zmesi zaliatej jedným pohárom horúcej vody

60 g chaluhy bublinatej, 60 g truskavca vtáčieho, 60 g rozrazilu lekárskeho zmiešame. Jednu lyžicu zmesi prelejeme pohárom vriacej vody a pijeme 1 – 2 poháre denne

100 g šípky, 50 g lišajníka islandského zmiešame, zalejeme 1 litrom vriacej vody a krátko prevaríme. Pijeme počas dňa

Ak trpíte ochorením štítnej žľazy, konzumujte čo najviac potravín a produktov bohatých na stopové prvky. Patria k nim: jód, vápnik, fluór, zinok, železo, zlato a kremík.

Vynikajúce sú i odvary so zemiakových šupiek, pomarančová šťava, sušené mlieko, morské riasy a ďalšie dary mora ako napr. treščia pečeň. Samozrejme je nevyhnutné byť pod lekárskym dozorom a sledovať svoj zdravotný stav pod dohľadom odborníkov. Aj keď optimálnym prispením k uzdraveniu je aj pomoc mentálna, čo znamená nepripúšťať si chorobu.

 

Zdroj: /http://www.vesti.sk/ar_zdravie_10.htm

Komentárov  

 
# Olivový olejPeter 2011-06-29 16:13
Ahojte všetci euthyroxáci na Slovensku a aj inde vo svete

keď čítam horenapísané riadky tak ma napadá, že ja som namiesto spomínaných obkladov (keďže mám málo času/ využíval zloženie olivového oleja. Aj on má veľké množstvo vápnika a tak som si vždy ráno potieral oblasť štítnej žľazy olivovým olejom a naozaj po nejakom čase sa mi zdalo, že štítna žľaza ožila. Skúste aj ostatní otestovať, či namiesto mrkvových či tvarohových obkladov nepomôže aj jednoduchý spôsob - natrieť si oblasť pod "ohryzkom" iba za studena lisovaným olivovým či orechovým olejom.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Vyhladenie vrások na krkuOľga 2011-07-22 06:42
Citovanie Peter:
Ahojte všetci euthyroxáci na Slovensku a aj inde vo svete

keď čítam horenapísané riadky tak ma napadá, že ja som namiesto spomínaných obkladov (keďže mám málo času/ využíval zloženie olivového oleja. Aj on má veľké množstvo vápnika a tak som si vždy ráno potieral oblasť štítnej žľazy olivovým olejom a naozaj po nejakom čase sa mi zdalo, že štítna žľaza ožila. Skúste aj ostatní otestovať, či namiesto mrkvových či tvarohových obkladov nepomôže aj jednoduchý spôsob - natrieť si oblasť pod "ohryzkom" iba za studena lisovaným olivovým či orechovým olejom.


Vyskúšala som tento postup a asi po týždňovej kúre /kedže som celý deň doma - oleja som si dožičila/ si aj moja vnučka všimla, aký mám mladistvý krk. Ochabnutá, visiaca koža sa napružila, doslova naliala ako kedysi a získala vláčny príjemný vzhľad. Ani by som neverila, čo dokáže trocha olivového oleja. Skúšala som aj sezamový, ale z toho som začala kašlať. Netreba drahé krémy, stačí skúsiť a výsledok príde sám.
Vrásky na krku možno mám, ale ochabnutá koža sa vyhladila.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Pomýlené biele krvinkyDiana 2012-02-12 23:07
Dobrý deň,

ďakujem za množstvo uvedených rád. Rada by som sa ale opýtala, čo pôsobí najlepšie v prípade, že mi biele krvinky napádajú štítnu žĺazu? A čo by za týmto procesom mohlo stáť (psychicky, fyzicky)?

Ďakujem.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# štitna zlazadanka123 2012-02-15 17:33
štítna žľaza-štít pre telo nepripúšťať si veľa emócií,doplniť pre telo dôležitý jod napr. lugolovým roztokom. Kúpiť sa dá v dobrej lekárni. Mazať na pokožku alebo piť 3 x denne 5 kvapiek do vody. Dobrý dezinfikátor. Super na boľavé mandle.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Zvýšená štítna žľazaMajka 2012-07-02 07:29
Dobrý deň,

mám zvýšenú štítnu žľazu a užívam lieky Euthyrox 25 ug. Chcem si začať prikladať niektoré z týchto obkladov na štítnu žľazu a aj cvičiť špeciálne cviky. Vie mi niekto poradiť, či mám vysadiť lieky Euthyrox 25, alebo ich môžem brať súčasne, keď si začnem prikladať obklady na štítnu žľazu? Ďakujem :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# stina zlazazama.ma@azet.sk 2014-11-14 13:52
Dobry den Maria

mám zvýšenú štítnu žľazu a užívam lieky Euthyrox 25 ug. Chcem si začať prikladať niektoré z týchto obkladov na štítnu žľazu a aj cvičiť špeciálne cviky. Vie mi niekto poradiť, či mám vysadiť lieky Euthyrox 25, alebo ich môžem brať súčasne, keď si začnem prikladať obklady na štítnu žľazu? Ďakujem :-)
Citovanie Majka:
Dobrý deň,

mám zvýšenú štítnu žľazu a užívam lieky Euthyrox 25 ug. Chcem si začať prikladať niektoré z týchto obkladov na štítnu žľazu a aj cvičiť špeciálne cviky. Vie mi niekto poradiť, či mám vysadiť lieky Euthyrox 25, alebo ich môžem brať súčasne, keď si začnem prikladať obklady na štítnu žľazu? Ďakujem :-)
Mam ten isty problen Dakuje Mari
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# stitna zlazazama.ma@azet.sk 2014-11-14 13:58
este rada by som sa opxtala ci mozem pit vincentku pomylila som sa v tabletkach Thyrozol 10 ale ostatne problemi mam tie iste prepacte ze som sa vliekoch pomylia DAKUJEM ZA POCHOPENIE MARIA A OMYL prosim prepacte za omyl
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# POTREBUJEM PORADITSILVIA 2014-09-20 18:05
dobry den ja mam problem so stitnou zlazou a strasne chudnem co by ste mi poradily vopred dakujem
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# radaVierka 2014-11-22 21:37
Silvia, beriete nejaké lieky? Štítnu žľazu máte hyperaktívnu, treba to pribrzdiť. Potom prestanete aj chudnúť.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# stitna zlazahela 2016-03-20 19:55
aj mne zistilizrychlen u sz mam strach
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# verte čomu chcetebystrianska 2014-09-23 13:05
a dávajte si obklady aké chcete!Hádama aspoň tušíte,že činnosť štítnej žľazy naozaj neriadi krk-s obkladmi či bez nich!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Spomalená štítna žlazaZuzana 2015-06-30 12:40
Prosím o radu,ja som naopak začala veľmi priberať,ako mám urýchliť štítnu žlazu?dostať ju opat do normálu a schudnúť?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Potenie tvareViliam 2015-08-03 17:41
zdravim chcel by som sa opytať moja mama mi povedala že berie lieky proti štitnej žlaze ale stale sa jej poti tvar chcel by som sa opytať či sa to da nejako napraviť aby sa jej nepotila tvar dakujem za odpoved
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# JodErika 2015-10-16 12:34
Pri znizenej funkcii stitnej zlazy pozor na anorganicky jod v tabletach. Moze viac uskodit ako pomoct, Prijimat treba jod organicky rozpustny v tukoch, napriklad v rybom oleji.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# nádor na štítnej zlazenika 2016-01-05 11:21
Ahoj. Mám 2 cm zhubný nádor na štítnej zlaze s metastazami do lymfatických uzlín. Mám ísť na operáciu. Za 2 mesiace. Mám skúsiť aj niečo z tohto, alebo sa operovať? Majú mi ju celú vyoperovat aj uzliny a potom budem chodiť na radioaktivny mld.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Princezna1Janka Svarcova 2016-11-18 16:00
Ahoj...ako ti dopadla operacia? Ako ti zistili ze bol nador zhubny? Dakujem...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Struma vyoperovanaBibiana 2016-04-24 07:06
Želám krasn den , úžasne informácie som tu našla , úprimná vďaka . Mam vyoperovana pravú polovicu štítnej žľazy , struma - studený uzol , vela stresu , dnes uz viem ze preco .
8 rokov som po operácii , 52 r. 3 roky snkoncila menstruacia . Váha 60kg po upravenej strave /75 predtým / trápi ma oblievanie teplo následne zima , aj v noci sa potím.
Užívam Tiroxin 50 mg , sol z mŕtveho mora denne , kúpila som si Sportujem , relaxujem ale niečo tomu chyba . Este neodišli vsetko staré . Dakujem za odpoved .
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# nutnéRuženka 2016-04-28 09:03
Ja mám problém stím ze sesrtička mojej lekárky je taká arogantná ze ak zabudnem alebo sa mi turnus nevíde kvoli niecomu ist tak arogantne ma vihodí alebo druhích ludi,Nerespektu je chorych,a ani chorobu stítni žlazu.Najradsej by som ich podala,A iste to aj spravím Doktorka ordinuje v Rimavskej Sobote v nemocnici,ako je Radiodiagnostic ky centrum,
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# stitna zlazamina 2016-05-01 17:09
Citovanie hela:
aj mne zistilizrychlen u sz mam strach

aj ja sa bojim
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# stitna zlaza cela vyoperovanaandrea 2016-10-25 10:22
ahojte ,mala som cystu na pravej strane,po vysetreniach mi doporucili operaciu,behom tyzdna som mala termin,vyoperov ali mi celu stitnu zlazu,teraz cakam na vysledky,viete mi poradit co mam ake potraviny jest?alebo vsetko ako doteraz,este budem brat tabletku kazdy den hormon,su pri tom nejake neziaduce vedlajsie ucinky?dakujem
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Znížená činnosť štítnej žľazySilvia 2017-09-26 11:35
Dobrý deň. Potrebujem poradiť. Od marca beriem l tyroxín. 50 mg denne Na lacno pred ranajkami.z 55 kg dom nabrala na 80 kg. Podľa obvodaka sa mi mala váha upraviť do pol roka a a váha mi vôbec neklesá. Začínam mať z toho depresie.. Za každú radu ďakujem. P. S. Pomohla by napríklad prírodná liečba? Rozmýšľal nad ľudovými liecitelmi,ale stále vaham. Ďakujem!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Mám chronickú tzreotitíduPeter 2018-09-01 20:23
Pekný deň.
Mám vraj chronickú tyreotitídu, schudol som 20 kg za 4 mesiace , búšenie srdca , tlak 98/60, zatiaľ bez liečby podľa lekára.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Je povolené pridávanie komentárov bez registrácie.
Komentáre budú uverejnené po ich schválení.
Ďakujem za pochopenie

Bezpečnostný kód
Obnoviť

Súvisiace články

Najnovšie komentáre

 • Nedavno som sa docital na americkej stranke, ktoru vedie isty uznavany lekar, pr... Čítajte viac ...
  18.01.19 18:08
 • Dobry deň mám dhlodoby problem už asi rok mám problemy tvorbou hlienov ani nejem... Čítajte viac ...
  07.10.18 18:43
 • Rozhovor s Dr. Vodným - najbližším spolupracovníko m prof. Turianicu a podrobný ... Čítajte viac ...
  07.10.18 08:49
 • Pekný deň prajem. Tiež som sa v tom článku celkom našla ,opakované zvačšené uzli... Čítajte viac ...
  22.09.18 22:21
 • Pekný deň. Mám vraj chronickú tyreotitídu, schudol som 20 kg za 4 mesiace , búše... Čítajte viac ...
  01.09.18 20:23
 • ja cvicim 6 tibetan 50x a to je vidiet ze som podstatne silnejsi. Totiz uvolnuje... Čítajte viac ...
  31.08.18 10:56
 • Olej Fortuna vitae stojí v Rakusku € 58,- takze asi tazko ste ho mohla zohnat za... Čítajte viac ...
  15.08.18 12:05
 • Ahoj, mám presne tie isté príznaky, ale lekári ma posielajú z jedného vyšetrenia... Čítajte viac ...
  04.08.18 15:19
RSS

Najčítanejšie komentáre

 • Do dnešného dňa banujem, že som neurobil to, čo naši susedia. V ílovitej pôde vy... Čítajte viac ...
 • S hryzcami bojujem už dva roky, nakoniec som to vzdal a snažím sa všetko, čo im... Čítajte viac ...
 • Ahoj Tiež pridávam do chleba špaldu, ale iba celozrnnú ku klasickej pšeničnej hl... Čítajte viac ...
 • Už asi pred 15 rokmi som začala s "Tibeťanmi" po zdravotných problémoch s chrbti... Čítajte viac ...
 • Dobrý deň, som rád, že uverejňujete na vlastnej koži odskúšané recepty. Skúšal s... Čítajte viac ...
 • Ahojky, máte niekto hypofunkciu štítnej žľazy? Zaujímalo by ma, či niekto nemá r... Čítajte viac ...
 • No nemoc ktorú máš mám tiež a hormonálne zmeny v tele vedú tiež ku psychoproblém... Čítajte viac ...
 • Ahoj Amálka, konečne som našla niekoho, kto má rovnaké príznaky ako ja – na vyše... Čítajte viac ...
RSS

Štatistika

Členovia : 5
Článkov : 128
Webové prepojenia : 6
Počet zobrazení obsahu : 2118909
Máme online 16 hostí 
soľ