záhrada v máji botanical

Najnovšie...

kompava - výživoté doplnky


predaj bylín

rady bylinare karla
quadra synergy
nadeje
zore
eutrofia
walmark
homeopatia-abc

laboratorny sprievodca


 pubmed
lepšie žiť

Úvodná stránka Štítna žľaza Choroby štítnej žľazy

Choroby štítnej žľazy

Obsah článku
Choroby štítnej žľazy
Choroby prištítnych teliesok
Hypotyreóza - znížená funkcia štítnej žľazy
Celý článok

CHOROBY ŠTÍTNEJ ŽĽAZY

ŠTÍTNA ŽĽAZAŠtítna žľaza - umiestnenie - kde sa nachádza

(glandula thyreoidea) je párová endokrinná žľaza uložená po bokoch chrupky hrtana. Jej dva laloky spája úzky mostík žľazového tkaniva. Je tvorená žľazovými bunkami usporiadanými do uzavretých vačkov – folikulov. Bunky sú od seba oddelené koloidnou hmotou, v ktorej sa nachádzajú hormóny trijódtyronín a tyroxín, ktoré tvorí štítna žľaza. Činnosť štítnej žľazy riadi tyreotropný hormón (TTH), ktorý sa tvorí v prednom laloku hypofýzy.

Jednoduchá struma je zväčšenie štítnej žľazy. Vznik strumy ovplyvňujú viaceré faktory, najdôležitejšie z nich sú nedostatok jódu v potrave, vrodené a dedičné faktory a nadbytok strumigénov, látok zväčšujúcich štítnu žľazu, v potrave. Struma z nedostatku jódu môže prechodne vzniknúť v období puberty alebo v tehotenstve.

Štítna žľaza sa postupne zväčšuje, sprievodnými príznakmi sú
 • únava
 • chudokrvnosť
 • opuchy viečok a rúk
 • chrapot
 • dýchacie ťažkosti
 • zmeny hlasu a
 • bledá, studená a suchá koža
Struma sa lieči podávaním hormónov štítnej žľazy (Euthyrox) a jódových preparátov. Pri včasnej liečbe sa štítna žľaza zmenší na svoju normálnu veľkosť. Ak je hrvoľ priveľký, chirurgicky sa odstráni zväčšená časť štítnej žľazy. Ak sa táto porucha nelieči, môže dôjsť k tvorbe uzlov vo zväčšenej štítnej žľaze.
Zápaly štítnej žľazy – tyroiditídy Akútne zápaly majú najčastejšie vírusový pôvod. Ochorenie sa začína náhle, prejavuje sa bolesťou v oblasti štítnej žľazy, zvýšenou teplotou, zvýšenou sedimentáciou a leukocytózou. Lieči sa antibiotikami.
Autoagresívna lymfocytová tyroiditída = Hashimotova struma je chronický zápal štítnej žľazy. Toto ochorenie je spôsobené protilátkami, ktoré vytvára organizmus proti štítnej žľaze. Štítna žľaza sa zväčšuje, nachádza sa v nej zvýšený počet lymfocytov. Komplikáciou je hypofunkcia štítnej žľazy.

Zápaly štítnej žľazy sa diagnostikujú punkciou štítnej žľazy a cytologickým rozborom získanej vzorky.

Znížená funkcia štítnej žľazy – hypotyreóza

Primárna hypotyreóza je zapríčinená primárnym poškodením štítnej žľazy, najčastejšie aoutoagresívnym zápalom štítnej žľazy.

Sekundárnu hypotyreózu zapríčiňuje hypofunkcia diencefalopituitárneho systému, znížená tvorba tyreostimulačného hormónu.

Hypotyreózy vznikajú ako dôsledok strumektómie (pooperačná hypotyreóza) alebo liečby rádioaktívnym jódom.

Ochorenie má pomalý vývoj s nešpecifickými príznakmi, úplne rozvinutá hypotyreóza má typický klinický obraz, prejavuje sa zníženou pracovnou aktivitou, ospalosťou, pomalou chôdzou, zimomrivosťou, zápchou, pomalým rastom vlasov a nechtov, hlas je chrapľavý, koža suchá, u žien porucha menštruačného cyklu. Ochorenie sa lieči substitučnou liečbou – podávaním hormónu tyroxínu – Euthyrox.

Zvýšená funkcia štítnej žľazy – hypertyreóza

Pri hypertyreóze dochádza k zvýšenej produkcii hormónov štítnej žľazy tyroxínu a trijódtyronínu. Poznáme tri druhy tohto ochorenia:

1. Difúzna toxická struma s exoftalmom – Gravesova-Basedowova choroba: je to autoagresívne ochorenie, príčinou je tvorba protilátok, ktoré podnecujú štítnu žľazu k zvýšenej tvorbe hormónov. Za očnými guľami hrubne tkanivo, tie sa postupne vysúvajú z očnice a vzniká exoftalmus. Chorý nemôže zavrieť oči, rohovka vysychá a dochádza k jej zvredovateniu – lagoftalmus.

2. Nodózna toxická struma: pri tomto type je štítna žľaza vyplnená uzlami, ktoré sa po dlhom čase neporušenej funkcie stávajú hyperfunkčnými. Príčiny nie sú známe.

3. Exogénna (lieková) hypertyreóza: je ochorenie spôsobené nesprávnou liečbou, keď je pacient predávkovaný hormónmi štítnej žľazy.
Príznaky hypertyreózy

Sú nespavosť, nekľud, nervozita, zmeny nálad, búšenie srdca, hnačka, vypadávanie vlasov, lámanie nechtov, nadmerná chuť do jedla bez priberania.

Výrazné bývajú poruchy krvného obehu, pulz je rýchly, vyskytujú sa poruchy srdcového rytmu. Veľké rozdiely sú medzi systolickým a diastolickým krvným tlakom. Koža je vlhká a teplá, častá je svalová adynamia, najvýraznejšia na stehennom svalstve.
Pri tomto ochorení je dôležitá režimová liečba

Chorý potrebuje pokoj, obmedzenie fyzickej a duševnej námahy; škodlivé je opaľovanie, parný kúpeľ, alkohol a čierna káva.

Pri medikamentóznej liečbe sa podávajú tyreostatiká (betablokátory mónov v štítnej žľaze), väčšina z nich spôsobuje zväčšenie štítnej žľazy, preto sa označujú ako strumigény. V niektorých prípadoch sa podávajú veľké dávky rádioaktívneho jódu, ktorý sa hromadí v štítnej žľaze a vyvoláva miestne ožiarenie. Chirurgická liečba sa uskutočňuje odstránením podstatnej časti štítnej žľazy.
Po chirurgickej liečbe hrozí operovanému niekoľko komplikácií

1. Tyreotoxická kríza: v súčasnosti zriedkavá, chorý je nepokojný, má strach zo smrti, tachykardiu a vysokú teplotu, niekedy je v delíriu. Podáva sa Lugolov roztok.

2. Hematóm v rane: vzniká pri kašli alebo vracaní, sprevádzaný je dusením, krk je zdurený, krv presvitá cez kožu.

3. Tetania a poranenie zvratných nervov: vznikajú po strumektómii z akejkoľvek indikácie.
Rakovina štítnej žľazy – karcinóm tyroidey

Je to najčastejší zhubný nádor endokrinného systému. Karcinóm sa prejavuje uzlami, ktoré rýchlo rastú a metastázujú do lymfatických uzlín, pľúc a kostí. Funkcia štítnej žľazy ja zachovaná.

Medulárny karcinóm je zvláštnym typom rakoviny štítnej žľazy, charakteristické je to, že sa môže vyskytnúť u viacerých členov rodiny. Nadmerná produkcia hormónu kalcitonínu pri tomto ochorení znižuje hladinu vápnika v krvi a tým vzniká tetania.

Karcinóm sa lieči podávaním rádioaktívneho jódu, vonkajším ožiarením alebo chirurgicky. 

Komentárov  

 
# Hypofunkcia štítnej žľazyAmália 2010-02-03 10:09
Ahojky, máte niekto hypofunkciu štítnej žľazy? Zaujímalo by ma, či niekto nemá rovnaké problémy ako ja...

Asi tu bude znieť dosť podivne, ale keď plačem, alebo sa zadýcham tak mám na krku hrozný tlak a bolesti. Doktor hovorí, že je to moja sugescia,ale ja si nemôžem pomôcť.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Musíš si zvyknúťBell 2010-02-03 10:22
No nemoc ktorú máš mám tiež a hormonálne zmeny v tele vedú tiež ku psychoproblémom , nenechaj si nahovoriť, že si cvok, ale fakticky si len z dôvodu tých hormónov. Co imunita, mám tak zníženú, že skoro každý polrok beriem antibiotiká, stále sa mi vracajú zápaly. To je vedľajší účinok. Koľko máš rokov Amálka?Niekedy sa to vylieči, mala som to pred 15 rokmi, bola som vyliečená a teraz mám 42 rokov a mám to zase, ale je to horšie.

Musíš vydržať a dobrať lieky, no niekedy je to aj 2-3 roky. Kvalita života sa však rapídne zmení. Musíš si zvyknúť.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# HypochonderOlsinka 2010-02-03 10:25
Ahoj Amálka, konečne som našla niekoho, kto má rovnaké príznaky ako ja – na vyšetrenie štítnej zľazy idem v piatok, ale už 3 mesiace behám s bolesťami a knedlíkom v krku, až mi posledný doktor povedal, že budem mať problémy so štítnou žľazou, tak teraz pozerám na net a zisťujem, že ten problém tam asi bude – už som si pripadala ako hypochonder, nikto mi neveril, že to moc prežívam.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Som ako vypnutáJana 2010-02-03 10:38
Ahoj, pocit tlaku a sucha v krku mávam tiež, najviac pri psychickom vypätí. S mojou lekárkou to neriešim, lebo na čokoľvek čo sa preukazateľne týcha vedľajších prejavov zníženej funkcie odpovedá, že to nie je tým.... padajú mi viac vlasy a zmenila sa mi úplne kvalita nehtov. K horšiemu – štiepu sa, lámu a sú ako papier. Moja doktorka mi na to doporučila pravidelnú návštevu namikúry. Pred prepuknutím choroby boli moje nechty pevné, rýchlo rástli a bez problémov. Inač čo sa týka váhy, rýchlo nepriberám, ale kilá sa veľmi ťažko dávajú dole. Dlho trvá než sa telo naštartuje na chudnutie, mne asi tak mesiac až dva... Mimochodom, ako ste na tom s pamätou? Zabúdam čo sa len dá. A čo „civenie do diaľky? Občas sa cítim ako vypnutá.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Stresy ma ničiaHanka 2010-02-03 10:45
Ahoj. Beriem Euthyrox už viac ako 6 rokov. Teraz vážim o 9 kg viac, všetci sa mi smejú, manžel ma odvrhol, že som tlstá a je mi jedno ako vyzerám. Doktor povedal že je to zatiaľ ok. Čakajú ma štátnice na vš, hrôza lebo tie stresy ma ničia a potom ma to zloží.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Vynecháva mi pamäťJulia 2010-02-03 10:48
to znamená, že tě špatně léčí, mám problémy přez 15 let, občas léčim se, zase někdy je lepší to v celku vynechat, vlastně podáváním léku toplnuji hormom který se tam má produkovat, ale neléčí podstau, tu jsem mněla léčenou na slovensku a to bylo nezhubný nádor hypofizy, tá produkuje hormony pro celé tělo, t.j. pro funkci nadedvin, trávícího ústrojí, pohlavních orgánu a v první řadě štitné žlázy.Když se to nezprávně léči vede to k řídnutí kostí a k demenci.Tak vítej v klubu.Jo padání vlasů, zhoršené nechty, pleť nadváha a tak je jenom začáte.Pokračuje to snížením imunity, psychiskímy problémy, hlavně začne řídnutí kostí, a celkové metabolické problémy.Mám ještě DNU, což je ukládání v kloubech kyseliny močové a je to dost bolestivé.Jsem překvapená, jak ležerně tady přistupují k léčení endokrinných chorob.Jsou způsobené většinou stresem(čeho v práci máme docela dost kvůly kapitalizmu) nebo po múrazu.U mně to začalo po autohavárii.Tak hodně vydržet, já začinám už na doktory útočit, neminím to vydržet do té doby než nastane demence, už stejně mi pamět vynechává.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Čo homeopatiká?Jamilla 2010-02-03 10:52
Ahojky. Ja som absolútne sklerotická. Hrôza. Štítna žľaza ma trápi od janutára a pribrala som 5 kg. Zatiaľ mi nenasadili lieky, až za 3 mesiace ma čaká vyšetrenie. Ale užívam homeopatiká. Máte nejaké skúsenosti s homeopatikami?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Bez obmedzeniaJúlia 2010-02-03 10:58
Nie je to až taká hrôza, ako všetci uvádzajú. Mne hypofunkciu zistili v roku 2003, pravda, že som tiež trochu pribrala, ale na druhu stranu ono to je i trochu vekom – každý ináč vyzeráme v 20 a 40. Beriem Euthyrox 70 a všetko je v pohode. Žiadne problémy nemám. Hlavne človek nesmie podceňovať liečbu a mal by chodiť pravidelne na kontroly. Ináč s tým žijem úplne normálne a v ničom ma hypofunkcia neobmedzuje.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# taktiež bez obmedzeniaMichal 2013-02-16 15:32
Júlia úplne s tebou súhlasím .
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Zadýcham sa a tak necvičímMilica 2010-02-03 11:02
Ahoj, bypofunkciu štítnej žľazy mám už cez 3 roky, začalo to priberaním 11 kg za dva mesiace, opuchaním nôh, padaním vlasov, zabúdaním. Beriem 100mg euthyroxu, mám vyšší cholesterol a to je mi 27 rokov. Chcem iba napísať, že za tie 3 roky liečby som dala dolu iba 6 kilov a to jem pravidelne, málo, veľa pijem. Moc necvičím, lebo sa zadýchym. Bolo mi povedané, že udržanie ideálnej váhy s týmito umelo dodávanými hormónmi bude problém. Asi na tom niečo bude.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Chceme dítěLenka 2010-02-03 11:06
Zdravím Vás. Já se léčím se štítnou žlázou (hypofunkce) už třetí rok. Vše začalo po prvním těhotenství. Do té doby jsem o ničem nevěděla ani jsem neměla žádné problémy. Nyní beru 1x denně Euthyrox 150. Podle Mudr. je můj stav takový, že už nikdy štítná žláza fungovat nebude, mám chronický zánět a mám jí tam vlastně už jen nako navíc, protože vůbec nefunguje.

Rádi bychom s manželem ještě druhé dítě, ale docela se bojím komplikací. Když jsem se ptala proč to vzniklo, kde se onemocnění vzalo bylo mi řečeno že je to většinou dědičné. Divné je, že z naší rodiny to nikdo nemá. Tak jsem teď často na internetu a hledám co by mi mohlo pomoci. Začala jsem teď zkoumat detoxikaci organismu, jestli to třeba není tím nebo já nevím. Navštívila jsem už 2 léčitele - léčení energií - bez výsledku a léčení pomocí čajů z bylinek-výsledek žádný. V únoru jdu na kontrolu tak jsem zvědavá co a jak. Mudr. mi řekla, že naděje na zlepšení není žádná tak mi asi zbyde se s tím vyrovnat.

Mým problémem jsou šíleně studené ruce a nohy. Byla jsem s rukama i na vyšetření, ale tam mi řekli že to je nejpravděpodobn ěji od štítné žlázy. Problém s váhou nemám, snad jen suchou kůži, problém se spaním a trochu i nálady. Asi by bylo dobré aby se doktoři více zabývali příčinou tohoto onemocnění a ne jen předpsat recept a za půl roku na kontrolu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Po porodu se hormony bijou 2xHannis 2010-02-03 11:11
Léčím se na sníženou funkci ŠŽ 3 rokem. Beru eutyrox střídavě 100 a 75 obden. Mám 10 měsíců po porodu. Dcerka se narodila zdravá a těhotenství proběhlo v pohodě jen přidávali na dávkách. Velký problém nastal po porodu, začali se mi třást ruce a obrovské změny nálad, pomalu mi začali snižovat dávky eutyroxu. O sobě můžu říct, že jsem velmi silná a odolná žena ale tento druhý porod po onemocnění se mnou opravdu zamával. Jsem šťastná, že mám dvě děti, ale kdybych tušila že de skoro rok budu bojovat s problémama na úpravu tak bych se už znovu na dítě nedala.Je to obrovská zátěž na psichyku. A žena, která je labilnější, to si vůbec nedokážu představit. Lékaři toto s pacientkou vůbec nekonzultují a nevarují co opravdu to s tělem ženy udělá. Rozhodně pokud plánujete dítě připravte se na nemalé problémy. Uprava trvá přes rok , dvojnásobný úbytek vlasů, deprese , nálady, nemožnost snížit váhu, pak nastupují deprese z toho jak vypadáte. Po prvním porudu jsem byla naprosto v pohodě. Po porodu jsem byla štíhlá. Rozhodně mám štěstí, že mám šik manžela , jinak bych to prožívala velice těžce. Každá ženská se chce muži líbit a na tom máme založenou naši psichyku a sexualitu. Nechci Vás strašit, ale varovat co vše může nastat, po porodu se nám hormóny bijou dvakrát. Ale přeju Vám hodně štěstí a odvahy na další dítě, ono to v konečném strádacím důsledku stojí za to.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Pravidelne jemTygrica 2010-02-03 11:28
Ahojky. Mám to čo všetci. Štítna žľaza mi mizne – je to vraj lepšie ako keby rástla. Niekedy sa mi rozbúcha srdiečko trochu rýchlejšie než normálne. Väčšinou, keď som v pokoji. Mám stále studené ruky a nohy a ohriať sa je problém. To som mala ale vždy. Chytila som zápal štítnej žľazy a pretože som ho prechodila v domnienke, že je to chrípka, tak do takdo dopadlo. S váhou som mala tiež problémy, ale čo som začala chodiť peši a raňajkujem, nacpem to ráno do seba, váha sa mi upravila. Mám pravidelný prísun jedla, predtým som neraňajkovala a koľkokrát i neobedovala. Mám 4 dospelé deti a žijem. Moc si túto chorobu nepripúšťam. Hodne čítam a tak si udržujem pamäť.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Užívam lieky pred jedlomZlatuška 2010-02-03 11:39
Mám úplne rovnaký problém... hypofunkcia 3r. liečená Letroxom a teraz mám asi 2 mesiace vo vlastovej časti 3 chrasty, ktoré sa nechcú zahojiť. Skúšala som prikladať na ne harmančekový odvar potom Jarischov roztok, ale nič. Každý rok som pribrala 10 kg. Celkom 30. A to som vzorný pacient, iba som brala liek po jedle, doktor mi povedal, že je to úplne jedno ... ale myslím si, že to tak nie je, lebo som sa dočítala, že to má byť naozaj pol hodiny pred jedlom.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Malý rozdiel v tlakochLeona 2010-02-03 11:45
Ahoj, ja sa liečim na zníženú funkciu štítnej žľazy už 12 rokov. Beriem striedavo ob deň Euthyrox 50 a 75, mávam problémy s potením rúk a tlakom na krku, niekedy, ako keby ma tá žľaza dusila, je to taký zvláštny pocit hladko-sladký, začnem kašľať – oddŕhať a vtedy viem, že nie som v poriadku. Ruky mám ako kus ľadu. Pritom som zistila, že pri meraní tlaku – keď mám tie zvláštne pocity v krku, sa oba tlaky približujú ich rozdiel je menší ako 20, a vtedy mi je naozaj nanič.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Bušení srdce a zácpaTinka 2010-02-03 11:49
ahojte všichni! Hypofunkci mi zjistili asi tak před rokem, nebýt úžasnýho doktora, který se na mě jen při běžné kontrole podíval a řekl, že možná budu mít něco se štítnou žlázou a taky že mám. Po kontrole od endokrinoložky mi zjistila z odběru, že moje tělo si vyrábělo protilátky proti mý šťítný žláze a tím pádem ji zničilo. Takže mi nasadila Letrox. Příznaky jsem měla taky: samá únava, pořád bych spala, byla mi šílená zima, i v létě jsem si brala svetr a v tričku bych při třicítce nevylezla. Všichni si ťukali na čeo kdo mě viděl.:) nehty se mi taky lámaly a padaly mi vlasy. Akorát jsem nepřibírala na váze, to spíš naopak a neměla jsem zácpu.

Měla jsem děsný bušení srdce. Tak třeba se v těchto příznacích někdo taky našel?Akorát toho těhotenství se bojím, obzvlášť po porodu, co jsem četla! Všem držím pěsti!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# hypofunkciakali 2011-03-15 22:47
Ahojte,

asi rok chodím pravidelne na kontroly štítnej šľazy, choroba: hypofunkcia štítnej žľazy, zatial bez liekov, no je potrebná pravidelná kontrola, v prípade tehotenstva samozrejme okamžité nasadenie liekov. Nejako som tomu nepripisovala veľký význam, avšak mometálne som rapídne schudla, mám menšie problémy s prehltaním, nechty sa mi šitepia, zrýchlené trávenie, som bez nálady, žiadna motivácia. Začala som preto trocha viac googliť a stále viac mam podozrenie že za tým bude ozaj štítna žlaza, najväčší problém mam s tým schudnutím (ktoré mi však nezapadaá do príznakov hypofunkcie) a psychický stav, neviem či si to len sugerujem, ale nedokážem si pomôcť. Mam strach isť k lekárovi, mam pocit že si fakt vymýšlam.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Hypo-alebo hyper?Alino 2011-03-16 19:34
Podľa príznakov to skôr vyzerá na hyperfunkciu šž, no metie ma to zlé prehltanie. A čo teplota rúk a nôh? Spomalenosť alebo tras? Zlý spánok, spomalené myslenie, zábudlivosť. Treba si zmerať rannú teplotu ortuťovým teplomerom pod pazuchou. Ak je pravidelne pod36,6 môže ísť o hypofunkciu, ak nad, tak hyperfunkciu, ktorá môže byť spôsobená aj nedostatkom vitamínov C a E. :roll:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# hypo - alebo hyperkali 2011-03-19 16:17
Alino,
teplota rúk alebo nôh? aj to s tým súvisí, ja mám už od nepamäti problém s tým že mám stále studené nohy a ruky, a pritom sa mi nohy strašne potia. Ale je to presne ako s mojou váhou - jem a nepriberám, zrýchlené trávenie je mojím problémom už dlho, ale človek si na to zvykne
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Odpoveď Kalianka 2012-08-11 21:07
Ahoj Kali, ja mám tiež hypofunkciu, no skôr ako som si ju začala liečiť som mala rovnaké príznaky. Hlavne to chudnutie. Na začiatku svojho prvého tehotentstva som vážila iba 42 kg. Lekár mi povedal, že ak schudnem hoci aj pol kila, budú ma musieť hospitalizovať. Mala som hrozné depresie. Nálady sa mi často striedali. Bola som unavená a ospalá. Počas tehotenstva som pribrala 10,5 kg a po pôrode som rýchlo schudla. Druhé tehotenstvo však bolo sprevádzané oveľa väčším stresom. V tom období som mala toho jednoducho priveľa, veľmi som pribrala, vlasy som však mala krásne hrubé a husté. Po pôrode som však bola veľmi unavená, ťažšie sa mi chudlo ale najhoršie bolo to, že asi 6 mesiacov od pôrodu mi začali šialene vypadávať vlasy. Zostala som takmer plešatá. Stále som nosila iba šatku na hlave. V tom období som mala na hlave aj nádor, našťastie nezhubný. Veľmi som zabúdala, nevedela som si zapamätať bežné veci, stále som mala neprítomný pohľad. Teraz sa mi situácia obrátila a znovu priberám. V minulosti som vážila iba 42 kg, teraz po 8 rokoch vážim 54-56 kg a váha mi veľmi koliše aj počas dňa. Ja som mala hypofunkciu diagnostikovanú už oveľa skôr ako pred otehotnením, no lekárka ma nechala bez liečby. Terajšia lekárka mi však povedala, že keby som sa liečila už v detstve, pravdepodobne by nedošlo k chronickému zápalu a dnes by som už lieky nepotrebovala. Lenže teraz ich musím brať už stále.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# lenkalenka 2012-02-21 00:41
ahoj ja mam tiez hypofunkciu a mam ten isty problem ...tlak a niekedy az pocit ze mi v krku nieco dobre nesedi, a tiez som si myslela ze si to namyslam :(
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# HypothyerozaVeronika 2013-03-18 19:32
Ahojte. Mám 19 rokov, a hypothyreozu mi zistili keď som mala pred 15-kou. Mám tiež take próblemy ako sucho v krku, cítim ako keby som tam niečo mala, býva mi dosť často zima, imunita sa tiež oslabila, a posledne mesiace mam tlak na hrudi a začalo ma tam aj pichať. Doteraz som chodila k Lekárovi pre deti a dorast a môže povedať že ma tiež niejako neliečil. Na každej prehliadke mi odobral krv a popýtal sa ako sa mám , len tie základne vyšetrenia. Najpr. som brala Euthyrox 25 a postupne mi zvýšili dávku na 50, ale necítim sa vôbec dobré tiež som , unavená som, po spánku sa cítim ešte horšie vôbec ako keby som nespala, už aj pamäť sa mi zhoršila, s menštruáciou mám veľke problémy, musela som chodiť na injekcie aby mi vyvolali, to som asi 5 krát bola . Na posledných vyšetreniach mi zistili že sa mi tkanivo rozpada a textúra je preriedená a zväčšila sa mi štítna. Priberam tiež a to sa snažím stravovať , aj keď nie vždy sa mi to podarí, cvičím tiež a to sa dosť zadýcham, ťažko sa mi dýcha a rýchlo mi buši srdce, a pijem dosť tekutín aj keď nie vždy som pila. Mala som totiž sucho v krku ale nemala som pocit smädu, musím sa nútiť piť 2,5-3 l. denne. Teraz sa chystám do Ľubochni a uvidíme či mi tam troška pomôžu. Nikdy som to nebrala nejak važne ale stým priberaním dosť mi to vadí.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# nádor na štítnej žľazedolga 2010-10-08 22:04
Už 2 roky sa liečim na štítnu žľazu, čo mi moc nepomohlo. Teraz ma objednali na operáciu a musím sa priznať, že mám strach. Povedali,že mám studený nádor /nerozumiem tomu/. Na krku mám už niekoľko hrčí tak neviem či to súvisí so štítnou žľazou.Je tu niekto kto mi poradí? Ďakujem :sad:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Operácia štítnej žľazyAlino 2010-10-11 13:56
Citovanie dolga:
Už 2 roky sa liečim na štítnu žľazu, čo mi moc nepomohlo. Teraz ma objednali na operáciu a musím sa priznať, že mám strach. Povedali,že mám studený nádor /nerozumiem tomu/. Na krku mám už niekoľko hrčí tak neviem či to súvisí so štítnou žľazou.Je tu niekto kto mi poradí? Ďakujem :sad:


Dobrý deň,
ani sa Vám nečudujem, že máte strach. Tiež by som ho mal, keby ma mali rezať. Kolegyňa mala problémy prejavujúce sa rôznymi symptómami až po strumu a po operácii bola ako znovuzrodená. Vybrali jej iba polovicu štítnej žľazy a druhá vraj stačí pokryť tvorbu hormónov, užíva však aj tak euthyrox.

Neviem, či sa liečite na hyper alebo hypo štítnej žľazy. Niekde som čítal, že uzlíky v štítnej žľaze sa dajú rozpustiť,([cen sored]//mare.remare.sk/index.php/stitna-zlaza/113-state-tajomstva-o-stitnej-zlaze) asi by som skúsil ešte pred poslednou možnosťou alternatívnu liečbu vitamínmi od Jamiesona: A,B/pangamin/,C(500mgráno+50 0mgobed),,D,E, zinkom, selénom a vincentkou-obsahuje jód, "rezanie" by som zvolil až na poslednom mieste. Ale to je iba môj názor, rozhodnúť sa musíte sám.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# nádor na štítnej žľazelali 2012-02-14 12:06
Citovanie dolga:
Už 2 roky sa liečim na štítnu žľazu, čo mi moc nepomohlo. Teraz ma objednali na operáciu a musím sa priznať, že mám strach. Povedali,že mám studený nádor /nerozumiem tomu/. Na krku mám už niekoľko hrčí tak neviem či to súvisí so štítnou žľazou.Je tu niekto kto mi poradí? Ďakujem :sad:

ahoj, moja mamina má tento istý problém, dva roky chodila na endokrinologiu kde jej sledovali tzv. uzly, po dvoch rokoch a miernom náraste uzlu išla na biopsiu - kde nastal šok, rakovina štítnej žľazy, teraz ju čaká operácia a potom následne liečba, ak však máš studený nádor bolo by fajn keby Ti urobili biopsiu, alebo ti ju už robili? kde by sa presne zistilo či ide o zhubný nádor. tak Ti držímpalce, a keď tak sa ozvi
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# nador na stitnej zlazeMonika Vincentova 2012-04-12 07:46
Ahoj aj ja mam zubny nador stitnej zlazy C73..Operovali ma uz tri krat ale vsetky operacije boli zuhubne..Ties som mala na krku hrcky.Nikdy ma to nebolelo..Ani teras nie..Uz mam dve lecby v martine ..podavali my radiojod.Teras cakam co bude dalej
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# STITNA ZLAZAJOLANA 2010-10-19 19:10
HROZA ZISTILI MY ZNIZENIE STITNEJ ZLAZI
PANI

DOKTORKA MI PRETPISALA l,THYROXIN 50
BERLIN, CHEMIE BOJIM SA ZE OD NYCH PRIBERIEM .MAM UY DOST VELKE TAZKOSTI
AKO NAPRIKLAD SUCHO V USTACH AJ BOLESTI V HRDLE DOST CASTO
CITIM SA UNAVENA JE TO ZLE :sigh:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# problém štítnej žľazyzuzana H 2010-10-21 20:48
Trápi vás problém zníženej funkcie štítnej žľazy ?
Duchovná príčina spočíva v neustálych pocitoch „akoby sa o mňa nikdy nikto naozaj nestaral, a nebral ma takého, aký som“, alebo pri neschopnosti či nemožnosti sa realizovať.
Protiliekom je prijatie samého seba takého, ako v skutočnosti ste, bez podmienok a seba týrania. Pretože len tí, ktorí akceptujú sami seba, môžu vidieť druhých takých, akí sú a môžu ich akceptovať

Ochoreniu vždy predchádzajú situácie, ktoré zoslabujú bunkový systém
Hľadajte príčiny problému a pokúste sa obnoviť funkcie organizmu

stres a energetická nerovnováha
sú výsledkom hormonálnych porúch. Ak bunky nemajú dostatok energie pre svoju činnosť každá snaha je zbytočné.
užívanie liekov a ich vedľajšie účinky
neprimerane užívané množstvá rozličných liekov na všetky prejavy ochorení ktoré máte, vytvárajú nežiadúce chemické reakcie. Vedľajšie príznaky vzniknutých problémov sú horšie riešiteľné, ako samotné základné ochorenie
- ak používate lieky, nemôžete dbať na vplyv Mesiaca.
- spolu podávanie bioinformačných doplnkov výživy s obsahom fytohormónov a bioinformácií telo náležitým spôsobom harmonizuje a nemá vedľajšie príznaky.
Keď chýba v tele určitý druh hormónu, organizmus dokáže využiť rastlinnú náhradu na jeho doplnenie a naopak, pri prebytku zasa využíva náhradu na jeho vylúčenie.
- využívajte obklady a pitie čajov z bylín, ktoré čistia krv žihľava, rebríček, praslička roľná, ostružina, potočnica, trezalka, šalvia,

Prevencia a regenerácia
sústavne posilňujte bunky imunitného systému
Keďže prirodzený systém je narušený, treba regenerovať všetkými dostupnými prostriedkami. Ale pozor! Hodnoty v magneto-stimulačných poliach nesmú presahovať energetické napätie na bunkách.
správna životospráva a dodržaný pitný režim
vyrovnáva stav nedostatku a pôsobí harmonizačne na bunky imunitného, hormonálneho a zažívacieho systému
- konzumujte plnohodnotnú rastlinnú stravu, vyhnite sa konzumácii hlúbovín a výrobkom z bielej múky. Podporne pôsobí aj pitie šťavy z mrkvy.
pohyb na čerstvom vzduchu, oddych, relax
zabezpečí organizmu dostatok kyslíka bunkám
- využite možnosti regenerácie spolu s užívaním potravinových doplnkov hlavne tekvicový olejFORTUNA VITA
unikátna forma organicky viazaného jódu so 100% tekvicovým olejom lisovaným za studena - Fortuna Vitae

nemusíte sa báť naozaj to funguje!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# len tá cenaZabo 2010-10-22 18:13
Spomínaný tekvicový olej je pravdepodobne dobrá vec, má v sebe viazaný jód, asi aj zinok, selén, karotén a iné zložky potrebné pre správne fungovanie celého organizmu.

Zdá sa mi, že ak je tak užitočný chorému človeku, mala by byť jeho cena primeraná a nie tak premrštená. Veď keby sa jednalo len o jednu fľašu, lenže tých fliaš by asi bolo treba viac a dať 50€ :eek: za pol litra tekvicového oleja je cena pre iné zárobkové kategórie.

Choroba si nevyberá a slovenská "chudoba" asi musí trpieť na umelých hormónoch. :-x
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# len tá cena..Martin 2010-12-07 11:03
vlastne 50€ je cena za 250ml. Fliaš treba vypiť 3-4 pre postupné zlepšenie stavu. Jedna vydrží necelé dva mesiace. Cenovo je to teda porovnateľné, ako náklady na cigarety bežného fajčiara.

Na tej fľaši je podstatné to, že jód je viazaný na esenciálne mastné kyseliny v oleji, a nie na minerály, takže telo ho môže priamo používať.
V prípade rôznych doplnkov výživy sú minerály (najčastejšie KI jodid draselný) rozpustené vo vodnom roztoku, čo je lepšie než napr. jodizovaná soľ,ale stále je účinnosť menšia než pri tomto oleji, takže v konečnom dôsledku to bude stáť možno rovnako, pretože ich musíte kúpiť 2-3x toľko aby ste docielili rovnaký efekt.

No a v neposlednom rade sú tu stopové prvky, antioxidanty a samotné esenciálne kyseliny, ktoré olej ako taký obsahuje, ako ste aj vy spomínali.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# OlejVeronika 2013-03-18 19:48
Tekvicový olej som si kúpila aj ja. Ale ja som si ho kupovala v Rakúsku a tam som ho zohnala za 18 € tiež to nie je najlacnejšie, ale lepšie ako 50 €.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# olejIva 2013-04-13 13:58
Veronika a je to ten Fortuna vitae , alebo len tekvicový olej.
Kúpila by som si ho tam aj ja pokiať by sa jednal o ten s jodom a funguje ?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# olej fortuna vitaeMichaela 2018-08-15 12:05
Olej Fortuna vitae stojí v Rakusku € 58,- takze asi tazko ste ho mohla zohnat za € 18,- ten lacnejsí je normalny tekvicovy olej ktory dostat bezne v obchodoch bez organicky viazaneho jódu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# problem stitnej zlazySilvia 2010-11-28 10:04
Dobry den Zuzka,
chcela by som sa spytat, ci mate osobne skusenosti s FORTUNA VITA. Zistili mi poruchu stitnej zlazy, mam difuznu strumu, s jednym uzlom v pravom laloku a taktiez tereotitidu cize zapal SZ. Rada by som to poriesila prirodnou cestou, nie liekmi /ak to nebude nutne/. Daju sa tieto uzly odstranit aj pomocou toho oleja, alebo len chirurgicky ? Vdaka za radu :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# vysoky parathormon po operacii pristitnych teliesokmonika 2011-01-11 14:23
chodim na dialyzu a mala som vysoky parathormon bolo my povedane ze ak si dam vyoperovat pristitne telieska tak sa my to upravi bohuzial parathormon stupa a uzivam lieky mimpara a injekcie do stroja po dialyze zemplar po liekoch my byva stale zle zvraciam ale ine my lekarka nezmeni prosim ak ma niekto s tym nejake skusenosti pomozte my co by my mohlo pomoct alebo ako to liecit su aj ine lieky okrem tych co uzivam???za kazdu dobru radu dakujem vopred.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# hyperveronika 2011-04-19 20:46
Ahojte ja mam 19 rokov uz dva roky sa liecim na hyper funcknu stitnu zlazu . Zo zaciatku som brala kvanta tabletiek teraz uz thak nie . Ale najhorsie je to je stitna stale rastie a rastie . Sice hladina hormonov je v normale ale ona rastie a robia sa na nej cysty . Som unavena z toho . Pocula som ze je aj alternativna liecba nejake bylinkarstvo neviete mi poradit , nieco take?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Mám rovnaký problém - hypertyreozuMilan 2011-04-23 18:54
Citovanie veronika:
Ahojte ja mam 19 rokov uz dva roky sa liecim na hyper funcknu stitnu zlazu . Zo zaciatku som brala kvanta tabletiek teraz uz thak nie . Ale najhorsie je to je stitna stale rastie a rastie . Sice hladina hormonov je v normale ale ona rastie a robia sa na nej cysty . Som unavena z toho . Pocula som ze je aj alternativna liecba nejake bylinkarstvo neviete mi poradit , nieco take?


Hoci mám skoro raz toľko rokov ako ty, máme rovnaký problém. Dočítal som sa, že je to problém súvisiaci s nedostatočným množstvom selénu, vitamínu C a E a aj jódu. Skús na určitú dobu doplniť tieto látky a uvidíš, či sa rast zastaví. Toho vitamínu C môžeš doplniť aj 3x denne po 1000 mg, selénu a E-čka podľa návodu na krabičke, ale zároveň treba brať aj jód - v lekárni si kúp Vincentku - pi 3x denne po pol deci.

Napíš, či sa situácia zlepšila.

Držím palce a zbytočne sa nestresuj. Chce to čas, a výsledok určite príde.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# tekvicový olej 500 ml á 15 EUR priamo od rakúskeho výrobcu / biorelaxharmoni e@pobox.sk /dodám Vám ľubovoľné množstvo / kontakt : 0944 371 924bierelaxharmonie 2014-02-25 19:00
hyper — veronika 2011-04-19 20:46
Ahojte ja mam 19 rokov uz dva roky sa liecim na hyper funcknu stitnu zlazu......
---------------------------------------
alternatívna liečba:
1/GINEX, CITIVITAL, ARTRIN, PERALGIN, FYTOMINERAL
2/+Tekvicový oej, pretože obsahuje okrem zinku, jódu a vit. C, E,D aj rad ďaľších stopových prvkov a hlavne SELÉN, ktorý odstraňuje poruchy vnútorných orgánov teda aj štítnej žľazy.
Môžem dodať kvalitný rakúsky tekvicový olej priamo od výrobcu,500 ml á 15,-EUR.
biorelaxharmoni
kontakt : 0944 371 924
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# zvysebe hodnoty Antithyreoperox idazaMiša 2011-06-05 20:03
Zhruba pol roka po druhom porode sa vsetko spustilo, zacali mi vypadavat vlasy, neskor prisla unava, busenie srdca, trpnutie koncatin, bolest nad lavym okom (neviem ci tieto posledne suvisia zo šž) a nehovorim o tom ze kazdu chvilku ma skriabalo v krku a hoci som nemala bacilov som brala ATB a zistujem ze aj zabudanie mi ide :/. Vypytala som sa k internistovi a zistila mi tachykardiu, no mam este podstupit holter + echo. Medzitym mi dr. spravila odber krvi
Som chudokrvna a štítna zlaza: TSH-ultrasenzitivne : 3,42, T4 - volny: 16,74, Antithyreoperox idaza: 99,2. Dr. vravela ze to nie je nic vazne ale mam sa objednat k endokrinologovi . No ten ma objednal az o 5 mesiacov.
Neviete co znamenaju tieto hodnoty, teda v com je problem v šž?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Asi niečo chýba, čo sa vyčerpalo...Alino 2011-06-09 15:11
Citovanie Miša:
Zhruba pol roka po druhom porode sa vsetko spustilo, zacali mi vypadavat vlasy, neskor prisla unava, busenie srdca, trpnutie koncatin, bolest nad lavym okom (neviem ci tieto posledne suvisia zo šž) a nehovorim o tom ze kazdu chvilku ma skriabalo v krku a hoci som nemala bacilov som brala ATB a zistujem ze aj zabudanie mi ide :/. Vypytala som sa k internistovi a zistila mi tachykardiu, no mam este podstupit holter + echo. Medzitym mi dr. spravila odber krvi
Som chudokrvna a štítna zlaza: TSH-ultrasenzitivne : 3,42, T4 - volny: 16,74, Antithyreoperox idaza: 99,2. Dr. vravela ze to nie je nic vazne ale mam sa objednat k endokrinologovi . No ten ma objednal az o 5 mesiacov.
Neviete co znamenaju tieto hodnoty, teda v com je problem v šž?


Nechcem rozoberať hodnoty štítnej žľazy, ale podľa toho čo píšete, by som si skúsil opatrne doplniť B-komplex. Aspoň 50 mg tablety 1xdenne a k tomu ešte magnézium - to tŕpnutie by mohlo prestať a možno sa časom upraví aj chudokrvnosť. K tomu by som ešte na lačno bral koenzým Q10 - 60 mg tobolku a zvýšil by som prísun vitamínu C /500-1000 mg za deň/. Koenzým aj Mg by mohli pomôcť pri búšení aj únave. Na určitú dobu by som obmedzil pitie kávy, aby neskresľovala výsledky. Ale to všetko by som urobil pre seba. Ak zvážite podobný postup, treba ho primerane vyskúšať a sledovať odozvy tela.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Vraj bez obmedzeniaIngrid 2011-08-07 18:12
Julia, neviem, ako moze clovek zit normalne a nebyt obmedzovany, ked priberie 10-20kg pri tejto diagnoze. Mam pocit, ze nie si v poriadku, ked to pises. Prave vtedy si obmedzovana, tazsie sa hybes a ked si bola stihla, nadpocetne kila ti nedovolia robit to, co si robila predtym. Mne zistili tiez hypofunkciu, zatial bez liekov a hrozim sa, ze budem o 20 kg tazsia. Lekari naordinuju umely hormon a netrapia sa, ze pacientka pribera a pridruzuju sa i vaznejsie metabolicke problemy a ked sa to neriesi, moze to byt chronicke. Ja v snahe vyhnut sa tomu prijem na lacno kazde rano pohar studenej vody s cajovou lyzickou citronovej vody, potom 10 hodin na nohach, cize telocvik a vecer bud prechadzka vonku alebo cvicim aspon 20 minut. Pocula som o aronii ciernoplodej a idem ju pestovat na zahrade. Pomaha stitnej zlaze a je dobry antioxidant.
Teda nehovor, ze clovek (postavou) nemoze vyzerat rovnako ako v 20 a 40. Ja tak vyzeram a doteraz som nemyslela, ze musim zakonite mohutnejsia. Je to individualne, ak niekomu na sebe zalezi, tak sa o seba stara. (pokial ho neobmedzuje ochorenie stitnej zlazy)
Zamysli sa nad tym!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# OtazkaVlado 2011-09-24 09:36
Mam tie iste problemy ako TY. Ako si dopadla a ako to pokracuje?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# hypoparatyreoza dada 2012-06-19 07:10
Ahojte, je tu niekto, kto má dieťa s touto diagnózou ???
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# čo na povedaťlenka 2012-08-18 13:47
ahojte, jedného dňa (mala som 14) mi zistili že už aspoň dva roky mam hypertyreozu a bolo to tak vážne že mi dávali ani nie pol roka na prežitie. skúsili riskantnú operáciu s výsledkom že keď sa nepodarí, že aj tak zomriem :/ stal sa nejaký zázrak - prežila som. operácia sa až tak dobre nepodarila - trocha mi zasiahli hlasivky (mám chrapľavý hlas) a taktiež aj prerezali nejaký nerv čo vedie k oku - od vtedy sa mi stále zhoršuje zrak. ale aj tak zatiaľ žijem. odvtedy už päť rokov mám hypotyreozu s tým že sa lekárom stále nedarí nastaviť ma na správnu dávku liekov. gynekológ mi zistil že nemôžem mať deti a keď náhodou aj otehotniem tak hneď potratím. mám 19 ale je to život akoby som ani nežila. som z tejto choroby mimo ... asi schopná psychiatrie :(
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# hypotyreozakamila 2012-09-13 14:22
Jedno z 5000 deti vo vacsine dievcata sa rodia bez stitnej zlazy je to vzacna choroba a... narodil sa mi chlapcek, ktorenu zistili ze on je 5000 dieta smola... od narodenia berie euthyrox 1 a 1/4 tablety ma 6 mesiacov a gagoce vnima smeje sa chraplavo ale krasne :) najradsej stoji na nohach hra sa s hrackami... podla endo doktorky je v poriadku, tak dufam ze bude... hlavne ked citam zaostavanie vo vyvoji telesnom aj psychickom vtedy umieram, chodime pravidelne na kontroly tak pevne verim, ze boh bude pri nas a aj pri vsetkych ktory to potrebuju stat... ak mate podobny pribeh napiste...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# co na to povedatjanka43 2017-04-01 04:59
ahoj Lenka ,nevešaj hlavu psychika robí svoje.JA sa liečim už 12 rokov. Aj mne povedali že nemusím prežiť operáciu, prežila som ju, aj mi povedali že je zázrak, že mam dieťa.. a po 10 rokoch som opäť priviedla na svet zdravého chlapčeka.aj po operácii, aj s liekmi aj s tvrdením ze dieťa nebudem mat!Nevešaj hlavu a ak to "nepôjde"ešte stále sú tu detičky ktoré vlastný rodičia nechcú :-(.SI ešte mladučká a život máš pred sebou tak sa snaž a užívaj mladosť,radosť :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# TRAPI MA TIEŽ ŠTITNA ŽLAZAEVA 2012-09-26 16:56
PRED 3 MESIACMI SOM ZNIČOHO NIČ ZACHRIPLA LEDVA SOM ROZPRAVALA A TAK SOM ZAŠLA K DOKTORKE KRČNEJ VYBEHALA SOM SI VYŠETRENIA A ZISTILY MI NA LAVEJ HLASIVKE VYRASTOK ALE PRE ISTOTU MA POSLALY NA ULTRAZVUK KDE MI ZISTILY UZLIKY NA ŠTITNEJ ŽLAZE SOM STALE ZACHRIPNUTA LEDVA JE MA POČUT A TO PRACUJEM AKO PREDAVAČKA TAK SI TO VIETE PREDSTAVYT MAM SUCHO V KRKU A DUSIM SA I S MALYM KUSKOM CHLEBA SOM MALATNA OSPOLA SLABA BOLIA MA KOSTI KLBY CELY ČLOVEK MAM 47 ROKOV ALE SA CITIM AKO DOCHODKYNA SCHUDLA SOM ZA TIŽDEN 3 KG A TIEŽ SOM SI VŠIMLA ŽE SI NEFARBYM VLASI A ZAČALY MI PADAT BOJIM SA ŽE MI VYPADAJU VŠETKE A PRIDEM O PRACU AK JE TO PROBLEB ZO ŠTITNOU ŽLAZOU MAM ZNEJ STRACH KED ČITAM VAŠE URIVKY ŽE I VY MATE TAKE PROBLEMI ČO MA EŠTE ČAKA BRRRRR
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# zmena osobnosti?anula 2012-10-02 13:04
Ahojte. Je možné že sa pri tomto ochorení zmení človeku osobnosť?Aké sú pocity takto chorého človeka?Skôr ma zaujíma psychická stránka.Pretože hrvoľky sú hmatateľné, váha viditeľná, búšenie srdca citeľné ale čo psychika?Týka sa to môjho manžela a ja už som zúfalá, pretože neviem nakoľko môže toto ochorenie zasahovať do nášho vzťahu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# :)Miriam 2013-02-22 01:17
Ahojte. Ja mám 22 rokov, pred vyše rokom mi zrazu opuchol krk, nesledovali vyšetrenia, až zistili, že mám zakrvácanie štítnej žľazy. Nasledovala operácia, kde mi mali vybrať polovicu štitky, ale počas operácie zistili, že mám zhubný karcinóm, tak ju vybrali celú. Čakalo ma podanie jódu a potom mi nasadili euthyrox. Teraz po roku mi začala blbnúť menštruácia, priberám, som unavená a vlasy mi vypadávajú oveľa viac. Mám niektoré hodnoty zlé a čaká ma ďalší jód. Ale hlane treba pozitívne myslieť, veľa sa smiať a užívať si život :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# olejIva 2013-04-14 14:02
Prosím,pomáha vskutku ten olej Fortuna Vitae ?
Je tu niekto kto sa s ním vyliečil ?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Fortuna VitaeIva 2013-04-19 14:21
Aké mate s ňou skúsenosti pri autoimunitnom ochorení ?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# znížená hodnotaanna 2014-07-08 18:05
mám zníženú funkciu štítnej žľazy a nerozumiem čo znamená S-anti TP0-1000
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Vyoperovaná šítna žľazaZuzana Lauková 2015-05-04 06:27
Dobrý deň,
mám otázku, čo myslíte, pomohol by mi tekvicový olej, aj keď mi štít.žlazu vyoperovali pred 2 mesiacmi?
Má tovýznam? Stále sa necítim dobre, zadýcham sa, výrazne mi ubudli fyzicke sily. Ďakujem. Z.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# www.sahadzajoga.skMária 2017-03-21 09:41
Riešim tiež autoimunne ochorenie štítnej žľazy, postupne sa darí pochopiť jej príčinu, študujem ju už dlho ... prirodné vedy na vysokej škole, medtiačná joga, ktorá ide absolútne do príčin chorôb... a nakoniec človek pochopí, že čistá láska k sebe a očisťovanie na všetkých úrovniach to môžu dávať doporiadku. Ego či podmienenosti, strácajú nadvládu a bytie v prítomnosti prináša liečenie a čistú radosť. Genetika trošku ťaží prácu... ale Kundalini, sila Prírody, či Vesmiru si vnás vie s tým poradiť, také úžasné môže byť poznávanie príčin a následkov, učenie sa na sebe i ostatných... vyskúšajte, prajem veľa síl a chuti hľadať samého seba a nachádzať...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# nebriatie liekovBea 2017-04-04 17:48
ahoj už asi 3 roky sa liečim na štítnu žlazu a chcem sa spýtat že čo by sa stalo keby som prestala brat lieky euthyrox dakujem za odpoved
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Tekvicový olejGabča 2018-10-07 08:49
Rozhovor s Dr. Vodným - najbližším spolupracovníko m prof. Turianicu a podrobný popis produktov s organicky viazaným jódom
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Je povolené pridávanie komentárov bez registrácie.
Komentáre budú uverejnené po ich schválení.
Ďakujem za pochopenie

Bezpečnostný kód
Obnoviť

Súvisiace články

Najnovšie komentáre

 • Nedavno som sa docital na americkej stranke, ktoru vedie isty uznavany lekar, pr... Čítajte viac ...
  18.01.19 18:08
 • Dobry deň mám dhlodoby problem už asi rok mám problemy tvorbou hlienov ani nejem... Čítajte viac ...
  07.10.18 18:43
 • Rozhovor s Dr. Vodným - najbližším spolupracovníko m prof. Turianicu a podrobný ... Čítajte viac ...
  07.10.18 08:49
 • Pekný deň prajem. Tiež som sa v tom článku celkom našla ,opakované zvačšené uzli... Čítajte viac ...
  22.09.18 22:21
 • Pekný deň. Mám vraj chronickú tyreotitídu, schudol som 20 kg za 4 mesiace , búše... Čítajte viac ...
  01.09.18 20:23
 • ja cvicim 6 tibetan 50x a to je vidiet ze som podstatne silnejsi. Totiz uvolnuje... Čítajte viac ...
  31.08.18 10:56
 • Olej Fortuna vitae stojí v Rakusku € 58,- takze asi tazko ste ho mohla zohnat za... Čítajte viac ...
  15.08.18 12:05
 • Ahoj, mám presne tie isté príznaky, ale lekári ma posielajú z jedného vyšetrenia... Čítajte viac ...
  04.08.18 15:19
RSS

Najčítanejšie komentáre

 • Do dnešného dňa banujem, že som neurobil to, čo naši susedia. V ílovitej pôde vy... Čítajte viac ...
 • S hryzcami bojujem už dva roky, nakoniec som to vzdal a snažím sa všetko, čo im... Čítajte viac ...
 • Ahoj Tiež pridávam do chleba špaldu, ale iba celozrnnú ku klasickej pšeničnej hl... Čítajte viac ...
 • Už asi pred 15 rokmi som začala s "Tibeťanmi" po zdravotných problémoch s chrbti... Čítajte viac ...
 • Dobrý deň, som rád, že uverejňujete na vlastnej koži odskúšané recepty. Skúšal s... Čítajte viac ...
 • Ahojky, máte niekto hypofunkciu štítnej žľazy? Zaujímalo by ma, či niekto nemá r... Čítajte viac ...
 • No nemoc ktorú máš mám tiež a hormonálne zmeny v tele vedú tiež ku psychoproblém... Čítajte viac ...
 • Ahoj Amálka, konečne som našla niekoho, kto má rovnaké príznaky ako ja – na vyše... Čítajte viac ...
RSS

Štatistika

Členovia : 5
Článkov : 128
Webové prepojenia : 6
Počet zobrazení obsahu : 2118922
Máme online 11 hostí 
soľ